niedziela, 21 lipiec 2024
Spotkania w sprawie CPK

W niedzielę w remizie OSP w Pabierowicach odbyło się zebranie z mieszkańcami zainteresowanymi i zaniepokojonymi przebiegiem linii kolejowej w ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego(CPK).

Podczas spotkania w Pabierowicach zebrano podpisy pod dezaprobatą wariantu niebieskiego (ponieważ z takim zamiarem zorganizowano debatę) przebiegu szprychy kolejowej, a zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Daniel Marcinkowski zobowiązał się do przygotowania projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie inwestycji CPK przebiegających przez tereny naszej gminy.

Następne spotkanie w sprawie przebiegu linii kolejowej w ramach CPK, odbędzie się we środę 26 lutego 2020 w Publicznej Szkole Podstawowej w Bikówku.

Obecny na spotkaniu z mieszkańcami burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda relacjonuje na swoim facebookowym profilu, że frekwencja zdecydowanie przerosła oczekiwania. Zjawiło sie kilkaset osób. Na zebranie przybyli również mieszkańcy sąsiednich gmin, m.in. Pniew oraz Jasieńca. - Omawialiśmy planowane inwestycje drogowe i kolejowe na terenie pobliskich sołectw oraz wszelkie nurtujące kwestie dotyczące CPK. Obecni na sali w zdecydowanej większości deklarowali sprzeciw wobec planowanemu przebiegowi szprychy kolejowej przez naszą gminę. Oznacza to niemal jednogłośne odrzucenie wszystkich możliwych wariantów - informuje burmistrz.

 

 

Korzyści dla pasażerów jest znacznie więcej. Grójec, dziś wykluczony transporotowo przestanie być białą plamą na kolejowej mapie Polski. Bardzo istotnie usprawni się skomunikowanie z centrum Polski m. in. Ostrowca Świętokrzyskiego, Rzeszowa i Sanoka. Szprycha nr 6 poprawi dostępność transportową woj. świetokrzyskiego i podkarpacia, zapewniając szybsze podróże między miastami w regionie do stolicy- czytamy na stronie www.cpk.pl 

 

 

Z uwagi na duże zainteresowanie, redakcja Życia Grójca przesłała pytania do CPK. Jak tylko otrzymamy odpowiedzi opublikujemy artykuł 

 

info: https://www.grojec24.net/news-tlumy-na-spotkaniu-nie-dla-pendolino-przez-grojec,6244.html

 

 Przypominamy, dzisiaj (26.02) w Szkole Podstawowej w Bikówku  o 18:00, odbędzie się kolejne spotkanie z udziałem burmistrza i władz samorządowych.

Tomasz
Zebranie w sprawie CPK
Super, że mieszkańcy gminy Pniewy zostali poinformowani, dziękujemy Panie Wójcie.