poniedziałek, 08 sierpień 2022
Informacje

8 lipca, w piątek Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda podpisał umowę na przebudowę drogi gminnej na odcinku od drogi powiatowej nr 1604 W w miejscowości Uleniec.

Informacje

Przedsięwzięcie pod nazwą montaż instalacji do odzysku odpadów - suszarni biomasy w Kępinie, stanęło pod wielkim znakiem zapytania. Burmistrz Dariusz Gwiazda odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. 

Informacje

Rozpoczęła się budowa łącznika od ulicy Zbyszewskiej do ulic Sienkiewicza, Konopnickiej i Słowackiego. 

Informacje

W środę, 6 czerwca w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu odbyło się uroczyste przekazanie specjalistycznego wyposażenia pożarniczego, w otrzymanej nagrody za wysoki poziom zaszczepienia i rosnącą odporność w walce z pandemią COVID-19.

Informacje

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” gmina Grójec otrzyma 3 mln zł na pierwszy etap modernizacji stadionu miejskiego przy ulicy Laskowej - poinformował portal grojec24.net. 

Informacje

Narada obywatelska odbyła się 7 czerwca w Urzędzie Gminy i Miasta Grójec. Projekt jest realizowany przez Fundację Stocznia. Zakłada przeprowadzenie niespotykanego w Polsce do tej pory ogólnopolskiego procesu, którego celem jest wspólny namysł obywateli nad ważnym społecznie zagadnieniem, jakim jest ubóstwo energetyczne i szerzej koszty energii.

Informacje

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu żyrardowskiego i oddaj swój głos. Warsztaty dla dzieci, instalacja holograficzna, programy edukacyjne, festiwal kół gospodyń wiejskich czy przebudowa drogi to tylko część z 8 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w tym regionie. Głosowanie trwa tylko do 30 czerwca.

Informacje

W czwartek, 30 czerwca w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z politykami Koalicji Obywatelskiej. W głównej mierze dotyczyło ono sytuacji gospodarczej i ekonomicznej Polski.

Informacje

Uroczystym wręczeniem certyfikatów dotacyjnych rozpoczęła się realizacja tegorocznej edycji „Działaj Lokalnie” na obszarze Ośrodka W.A.R.K.A. Dwadzieścia jeden organizacji z terenu gmin objętych programem (Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec i Warka) będzie wyzwalało społeczną energię!

Informacje

W niedzielę 26 czerwca przy Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu z inicjatywy Burmistrza Dariusza Gwiazdy oraz Wydziału Rozwoju i Promocji UGiM odbyły się na profilaktyczne, bezpłatne i bezbolesne badania USG na pokładzie specjalistycznej mobilnej kliniki w ambulansie medycznym Fundacji Ronalda McDonalda, których celem było wczesne wykrywanie wszelkich nieprawidłowości, w tym także zmian nowotworowych u dzieci od 9. miesiąca do 6. roku życia, zameldowanych na terenie gminy Grójec.