czwartek, 30 marzec 2023
Informacje

Przedstawione warianty przebiegu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej wywołały ogromne wzburzenie i protesty wśród mieszkańców północnej części gminy Grójec.

Informacje

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada 21 marca. Większości z nas ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, a jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.

Informacje

9 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Grójcu rodzice wraz z dziećmi mogli, sami przekonać się jak wygląda edukacja w tej placówce. Prezentujemy krótkie nagranie przygotowane przez nauczycieli szkoły. 

Informacje

W poniedziałek 13 marca burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał  umowę na rozbudowę i przebudowę Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bajkopisarzy Świata w Lesznowoli z wykonawcą: Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym „WOMAX” Marek Wosztyl. Prace budowlane ruszają już w przyszłym tygodniu!

Informacje

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Mariusza Wojno, który zmarł w dniu 13 lutego 2023 roku w wieku 55 lat. Był on człowiekiem niezwykłym, co przejawiało się każdego dnia w jego drobnych gestach - czytamy na stronie www.grojecmiasto.pl W piątek, 17 lutego odbędzie się pogrzeb Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Gminy i Miasta Grójec. 

Informacje

W piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zawiesza spotkania informacyjne ws. Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Oznacza to, iż nie odbędzie się zaplanowane na środę spotkanie w Grójeckim Ośrodku Kultury.

Informacje

Startują bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie” w Grójcu.  W Grójcu odbędzie się największe programistyczne wydarzenie dla dzieci i młodzieży. W nadchodzący weekend (11-12.02) odbędzie się kolejna edycja „Koduj z Gigantami”, czyli bezpłatnej akcji edukacyjnej, która obejmie całą Polskę! W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców.

Informacje

25 lutego zmarła w wieku 70 lat - nauczycielka i wieloletnia wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu. 

Informacje

Gmina Grójec otrzyma 1,6 mln zł w ramach nowej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki tym środkom wybudowana zostanie ul. Bursztynowa w Kobylinie.

Informacje

Urząd Gminy i Miasta w Grójcu wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad zapraszają na spotkanie informacyjne w Gminie Grójec dotyczące Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla obwodnicy aglomeracji warszawskiej, odcinek od DK92 (bez węzła) do S7 (z węzłem).