Piątek, 18 październik 2019
Informacje

We wtorek 15 października w Urzędzie Gminy i Miasta Grójec, odbędzie się spotkanie dotyczące programu "Czyste Powietrze". 

Informacje

Ponad 50 % poparcia zdobyło Prawo i Sprawiedliwość ,na drugim miejscu uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe (21,03 proc.) przed Koalicją Obywatelską, która uzyskała 12,16 proc. Dalej Sojusz Lewicy Demokratycznej (8,35 proc.) oraz Konfederacja (6,52 proc.).

Informacje

We wtorek 1 października burmistrz Dariusz Gwiazda wspólnie z radnym Januszem Dulembą, odebrali oficjalnie inwestycję przebudowy drogi zlokalizowaną na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych "Eden" w Grójcu. 

Informacje

W niedzielę 13 października, odbędą się wybory parlamentarne 2019. Przed ich rozpoczęciem rozpocznie się cisza wyborcza.

Informacje

Wicepremier Jarosław Gowin oraz najmłodszy na listach kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jan Strzeżek odwiedzili dzisiaj Grójec.

Informacje

Jak informuje portal grojec24.net: Rada Miejska w Grójcu po długiej dyskusji podjęła w poniedziałek uchwałę, określającą wysokość opłat za odbiór odpadów komunalnych na 2020 rok. Tego samego dnia otwarto także koperty z ofertami od wykonawców na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w gminach, które pozostaną w przyszłym roku w „Naturze”. 

Informacje

Sezon na grzybobranie trwa w najlepsze. Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wędrówek po lasach. Pamiętajmy, że to dla wielu osób przyjemne zajęcie, wiązać może się z utratą orientacji w terenie. Las wówczas staje się niebezpieczną pułapką. Policjanci przypominają o kilku podstawowych zasadach.

Informacje

Klejnotem Ziemi Grójeckiej jest kościół zwany dawniej „święta bazyliką”, w którym znajduje się cudowny obraz Matki Bożej, Pocieszycielki Strapionych, Pani Ziemi Grójeckiej. Obraz Matki Bożej przypomina malowidło Matki Bożej Śnieżnej z bazyliki Santa Maria Maggiore w Rzymie. Kult maryjny trwa od XII w. aż po dzień dzisiejszy. Sanktuarium w Lewiczynie słynie z cudów i łask, których obszerny opis znajduje się w Księdze pamiątkowej Sanktuarium.

Informacje

13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu. Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.


Celem policyjnych działań podczas wyborów jest głównie ochrona obwodowych komisji wyborczych przed i w trakcie głosowania oraz do czasu zliczenia głosów, niedopuszczenie do zakłócenia porządku publicznego związanego z wyborami, czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi działaniami w zakresie zabezpieczenia wyborów.

Przed wyborami oraz do czasu ich zakończenia należy pamiętać szczególnie o przestrzeganiu przepisów prawa mogących stanowić element naruszeń porządku prawnego w związku z wyborami. Każdorazowe naruszenie przepisów będzie stanowczo egzekwowane przez policjantów.

Funkcjonariusze będą reagować m.in. na: naruszenie ciszy wyborczej, uszkodzenie, usunięcie plakatów, banerów wyborczych lub zaklejanie plakatu wyborczego innym plakatem wyborczym, usunięcie flagi z budynku lokalu wyborczego lub siedziby organu administracji państwowej, wyniesienie kart wyborczych z lokalu komisji wyborczej, uszkodzenie plomb umieszczonych na drzwiach wejściowych do pomieszczenia, w którym znajdują się karty do głosowania, agresję i akty przemocy wobec członków komisji wyborczej powodowane przez osoby głosujące.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za złamanie prawa wyborczego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a w niektórych przypadkach nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Policja apeluje o porządek i przestrzeganie przepisów przede wszystkich tych związanych z wyborami, a w przypadku naruszeń o ich zgłaszanie.

(KGP)

Informacje

 

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej[*], dla budowy fragmentu południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 Warszawa – Grójec. Chodzi o część odcinka B od węzła Lesznowola (bez węzła) do węzła Tarczyn Północ (z węzłem). Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.