czwartek, 09 lipiec 2020
Informacje

To była jedna z najtrudniejszych i najdłużsych (o ile nie najdłuższa) sesji ostatnich lat. Trwała 6 godzin, a podczas niej przedyskutowano bardzo dokładnie kilka palących tematów, w tym chociażby kwestię finansowania oświaty, budowy nowej szkoły na terenie miasta czy tworzenia spółki komunalnej. Obrady uwydatniły po raz kolejny rozdźwięk, jaki zaistniał w naszym samorządzie.

Informacje

We wczorajszych wyborach prezydenckich urzędująca głowa państwa uzyskała poparcie 54,16 proc. głosujących w powiecie grójeckim. Frekwencja wyniosła 65,88 proc. - podaje portal www.grojec24.net

Informacje

 Już w 2021 roku, na terenie Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu, uruchomiony zostanie nowoczesny, Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR). 

Informacje
Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w sprawie dofinansowania przedsięwzięcia pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag”.
Informacje

Urząd Gminy i Miasta Grójec poinformował o trwającym naborze na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach na Prezydenta RP, które odbędą się 28 czerwca. Kandydatów można zgłaszać indywidualnie do 16 czerwca. 

Informacje

Burmistrz Gminy i Miasta w Grójcu, Gminny Komisarz Spisowy ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych.

Informacje

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej jako pierwsza w kraju wykorzystała celowniki SCT "Rubin" do przesiewowego badania ciepłoty ciała. Całkowicie innowacyjna metoda, świetnie sprawdziła się podczas pierwszego dnia matur.

Informacje

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Grójcu, która odbędzie się 29 czerwca 2020 roku o godzinie 16:00 w Sali konferencyjnej Ratusza, przy  Placu Wolności 2, przeprowadzona zostanie debata nad raportem o stanie gminy Grójec.

Informacje

Rok 2020 jest trzecim z rzędu, w którym koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność.  Nabór wniosków rozpoczął się 5 czerwca  2020 r. i potrwa do 30 września 2020 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel, która wynosi 40 mln zł. O pomoc można ubiegać się w biurach powiatowych Agencji.

Informacje

W gminie Grójec, tak jak i w całym kraju, rozpoczęły się egzaminy dla uczniów kończących szkołą podstawową. We wszystkich naszych placówkach zostały zachowane zasady bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi MEN.