wtorek, 26 styczeń 2021
Kultura

Orszak Trzech Króli ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wyglądał w tym roku zupełnie inaczej. 

Kultura

Piąty rok z projektem "Geek Expansion" zdecydowanie zapadnie w pamięć... niestety, głównie przez pandemię.

Kultura

Od 16 października do 13 listopada, w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury dostępna dla zwiedzających jest poplenerowa wystawa Grupy Plastyków Ziemi Grójeckiej. Prace powstawały podczas letnich spotkań, na terenie Pałacu w Małej Wsi i Pałacu w Ojrzanowie.

Kultura

Prezentujemy wirtualny spacer po galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury, gdzie obecnie znajduje się wystawa Grupy Plastyków Ziemi Grójeckiej.

Kultura

Głośny film w reżyserii Jana Holoubka pt. "25 lat niewinności" oraz animacja O czym marzą zwierzęta - to propozycje kina w Grójeckim Ośrodku Kultury w nadchodzący weekend. 

Kultura

Grójecki Ośrodek Kultury informuje, że VIII Festiwal Teatrów Szkolnych, który był zaplanowany na 18 listopada br. został odwołany z powodów pandemicznych.

Kultura

W styczniu 2020 roku minęło 85 lat od śmierci wybitnej polskiej śpiewaczki Marcelli Sembrich-Kochańskiej (1858-1935). Artystka zapisała się w kanonie gwiazd światowej sceny operowej, w Polsce pozostaje wciąż mało znana. Aby przypomnieć jej postać, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce prezentuje wystawę „Marcella Sembrich-Kochańska – Polka, artystka świata”, przygotowaną przez Juliusza Multarzyńskiego – wielbiciela sopranistki, zawodowego fotografika, dziennikarza i kolekcjonera pamiątek związanych z artystką.

Kultura

Z uwagi na panującą epidemie COVID-19, coroczne wydarzenie pn. "Bal dla Seniorów" zostaje odwołane. Główny organizator, radna Anna Lubowiecka opublikowała w tej sprawie oświadczenie. 

Kultura

Pomimo panującej pandemii, w piątek 9 października udało się zorganizować Dzień Kazimierza Pułaskiego, skromniej niż zwykle i w mniejszym gronie. Przedstawiciele władz samorządowych powiatu, gminy, jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych, wspólnie z zespołem Muzeum oddali hołd gen. Kazimierzowi Pułaskiemu, w 241. rocznicę śmierci bohatera Polski i USA.

Kultura

W środę 28 października w sali widowiskowej Grójeckiego Ośrodka Kultury odbyła się kolejna odsłona tego znanego i popularnego wydarzenia muzycznego. Po raz kolejny Grójec gościł młodych, utalentowanych wykonawców z całej Polski.