poniedziałek, 08 sierpień 2022
Galeria

22 czerwca na stadionie Grójeckiego Ośrodka odbyły się XVII eliminacje powiatowych zawodów MDP. W rywalizacji udział wzięło łącznie 9 zespołów z czego aż 3 drużyny reprezentowały naszą jednostkę, a zarazem Gminę Grójec.

Galeria

O tym mogli przekonać się uczestnicy Pikniku Rodzinnego „Postaw na Sport”, który odbył się 18 czerwca, w sobotę, na terenie boiska sportowego w Głuchowie. Dobra pogoda, uczta dla podniebienia, gry i zabawy oraz prawdziwe sportowe szaleństwo – tak w skrócie możemy podsumować wydarzenie.

Galeria

Tegoroczne obchody rozpoczęły się w niedzielę, 13 lutego od Mszy Świętej w intencji żołnierzy Armii Krajowej w  Kościele pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Grójcu.  80 lat temu, 14 lutego 1942 r., rozkazem Naczelnego Wodza generała Władysława Sikorskiego z przemianowania Związku Walki Zbrojnej powstała Armia Krajowa, czyli zakonspirowane siły zbrojne Polskiego Państwa Podziemnego – podporządkowane Naczelnemu Wodzowi, a poprzez niego władzom Rzeczypospolitej na emigracji.  

Galeria

W Piątek, 3 czerwca odbyła się kolejna impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tym razem w grójeckiej hali sportowej "Spartakus" zorganizowano turniej sportowy. Zespoły złożone z dzieci i młodzieży poprowadzili znani mistrzowie olimpijscy. Współorganizatorem wydarzenia był Grójecki Ośrodek Sportu "Mazowsze". 

Galeria

To było naprawdę Wielkie Grójeckie Kolędowanie – tak można opisać sobotni wieczór w Grójeckim Ośrodku Kultury.

Galeria

Jak się bawicie? Wyśmienicie! - tak na pytanie Magdaleny Narożnej, liderki zespołu Piękni i Młodzi, występującego podczas 62. Edycji Święta Kwitnących Jabłoni, odpowiadała publiczność. Targowisko w Kobylinie ponowni wypełniło się mieszkańcami Grójca, okolic i całego powiatu. To była pierwsza taka duża impreza po dwóch latach przerwy wywołanej pandemią, choć nie obyło się bez utrudnień. 

Galeria

Prezentujemy fotorelacje z dzisiejszych jasełek (17 grudnia) Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu, które odbyły się w grójeckiej hali sportowej "Spartakus". 

Galeria

W niedziele, 8 maja Związek Weteranów i Rezerwistów WP. Grójeckiego Oddziału Powiatowego zorganizował uroczystości upamiętniające 77. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie.

Galeria

Z początkiem grudnia w mieście rozpoczęły się prace związane z montażem ozdób świątecznych. Na grójeckim rynku stanęła świetlista choinka, kilkumetrowy anioł i olbrzymie bombki.

Galeria

I przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe — tymi słowami, 50 lat temu, szesnaście par zakończyło przysięgę, której wymiar trwa do dziś.