poniedziałek, 02 październik 2023
Publicystyka

Suplementacja odżywkami i suplementami diety stała się popularnym trendem w dzisiejszym społeczeństwie. Jednym z coraz bardziej popularnych suplementów jest kwas D-asparaginowy (DAA). DAA jest naturalnie występującym aminokwasem, który odgrywa ważną rolę w organizmie. W artykule tym omówimy, w jakich sytuacjach warto rozważyć stosowanie suplementów DAA oraz co warto o nich wiedzieć.

Publicystyka

Nippon Gakki Co., co oznaczało „japońskie instrumenty muzyczne”, to pierwotna nazwa marki, którą obecnie znamy jako Yamaha. I faktycznie od instrumentów muzycznych, przede wszystkim klawiszowych, firma zaczynała. Z czasem coraz bardziej rozwijając zakres działalności na inne dziedziny, stając się jednym z największych koncernów na świecie, produkujących m.in. motocykle i sprzęt audio.

Publicystyka

O miejscu urodzenia, Herbie Grójca,  jako znaku tego, że tu ceni się porządek i pracę oraz o wspomnieniach jak morze, pisze w swoich felietonach Czesław Mirosław Szczepianiak. Zapraszamy do lektury!

Publicystyka

Większości Olga Tokarczuk kojarzy się wyłącznie z literacką Nagrodą Nobla. Co można powiedzieć o jej twórczości? Dlaczego tak chętnie sięgają po powieści czytelnicy na całym świecie? Jakie cechy pisarstwa Tokarczuk warto docenić? Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dzięki którym dowiesz się, dlaczego warto mieć na swojej półce tytuły tej autorki.

Publicystyka

O wpływie COVID-19 na lokalny samorząd, planowanych inwestycjach i poszerzeniu granic miasta z burmistrzem Grójca Dariuszem Gwiazdą rozmawia Mateusz Adamski. Rozmowa ukazała się w ostatnim numerze gazety Życie Grójca.

Publicystyka

To już trzeci sezon, jaki rozpocznie się dla grupy ludzi, którzy pokochali, promują oraz zachęcają do przygody z zimnymi kąpielami. Grójeckie Morsy, bo o nich mowa, co niedzielę o godzinie 12.00 spotykają się w niezwykle urokliwym i bezpiecznym akwenie wodnym, jakim jest Zalew w Osieczku gm. Pniewy.

Publicystyka

Tegoroczna kartka z życzeniami jest pracą wykonaną przez uczennicę, Patrycję Zarębe, która wygrała konkurs w kategorii 11-15 lat, organizowany przez Urząd Gminy i Miasta Grójec.

Publicystyka

Dobry produkt o wysokiej jakości to nie tylko satysfakcja klienta. Staje się on również wizytówką regionu, w którym jest wytwarzany. Wspiera nie tylko lokalną ekonomię, ale może stać się również motorem dla rozwoju lokalnej turystyki i gastronomii. Dokładnie taką rolę pełnią w Europie produkty posiadające Chronione Oznaczenie Geograficzne.

Publicystyka

W piątek 10 kwietnia minęła 11. rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób. To także 81. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Grójca, której to przodek został zamordowany w Katyniu.

Publicystyka

1 marca jest datą upamiętniającą żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia – to obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia wykonano wyroki śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce.