Piątek, 18 październik 2019
O tym się mówi

Policjanci z komendy w Grójcu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój. 19 i 20-latek najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 12 lat więzienia.

O tym się mówi

Policjanci z Grójca zatrzymali kobietę podczas próby wyłudzenia pieniędzy z banków, na kwotę 250 tys. zł. Grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

O tym się mówi

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zorganizował 28 sierpnia konferencję prasową na której to przedstawił swój “Raport z badania rynku usług związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi w gminach miejskich w latach 2014-2019”.

O tym się mówi

Wiceburmistrz Jarosław Rupiewicz odebrał czek na budowę drogi Zalesie - Wola Worowska przyznany przez Wojewodę Mazowieckiego. Środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.

O tym się mówi

Portal grojec24.net informuje o  wsparciu samorządu województwa mazowieckiego dla powiatu grójeckiego. Dzięki tym pieniądzom starostwo przebuduje dwie drogi powiatowe – nr 1614W Trzylatków-Kozietuły oraz nr 1604W Szczęsna-Rożce. Projekty otrzymały dofinansowanie w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

O tym się mówi

W niedziele 6 października  o 10:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej Błędów, odbędzie się wydarzenie mające na celu pomoc ciężko chorej dziewczynki, Mai Gozdek. 

O tym się mówi

Zabrzmi to pewnie dziwnie w trakcie wakacji, ale rok szkolny 2018/19 wciąż trwa i jesteśmy właśnie świadkami jego wielkiego finału. W wielu, naprawdę wielu domach absolwentów gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych panuje huśtawka nastrojów i nerwowa atmosfera. Od oczekiwania, poprzez przygnębienie i radość w czystej postaci u tych, którym udało się zrealizować plany.

O tym się mówi

Zdziwienie i niedowierzanie to reakcja zarządu Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej po decyzji rady miejskiej, która zapadła podczas sesji 2 września. Środki, które udało się pozyskać na rewitalizację kolejki w porozumieniu z pozostałymi gminami, nasi radni postanowili przeznaczyć na inne cele. Decyzja ta budzi wiele kontrowersji pod względem prawidłowości i zasadności.

O tym się mówi

Premier Mateusz Morawiecki ruszył w Polskę PiS-busem, a jednym z przystanków była firma Maan Okapy znajdująca się na Podolu koło Grójca.

O tym się mówi

W pobliskich Mirowicach lokalna społeczność zrealizowała swój pomysł jakim było stworzenie nietypowej biblioteki. Pomysłodawcami tego projektu byli Zuzanna i Bartek Sawaryn.