Czwartek, 09 kwiecień 2020
O tym się mówi

PAP i GovTech Polska uruchamiają aplikację #FakeHunter, czyli nowe narzędzie do walki w sieci z dezinformacją o koronawirusie.

O tym się mówi

Do redakcji Życia Grójca zgłosiła się pielęgniarka grójeckiego Powiatowego Centrum Medycznego, której właśnie zakończyła się kwarantanna. 

O tym się mówi

W związku z panującą pandemią koronawirusa, nie brakuje oszustów chcących wykorzystać sytuacje i na tym zarobić. Rzecznik Policji ostrzega przed fałszywymi sms-ami oraz komunikatami dezinformującymi.

O tym się mówi

Decyzją władz państwowych wprowadzono czasowe ograniczenia w funkcjonowaniu jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, co związane jest z zamknięciem wszystkich placówek oświatowych od przedszkoli po uczelnie wyższe. Szkolne korytarze, sale wykładowe, przedszkolne salki świecą pustkami. Uczniowie, nauczyciele i w zdecydowanej większości personel szkolny mają pozostać w domach.

O tym się mówi

Wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Warszawie przygotowała apel do rodziców i opiekunów prawnych w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno- wychowawczych w dn 12-25 marca.

O tym się mówi

Pani Magda, która na co dzień jest pracownikiem Powiatowego Centrum Medycznego w Nowym Mieście, opowiedziała swoją historię za pośrednictwem kanału internatowego Youtube.

O tym się mówi

Mateusz Morawiecki poinformował w środę o zamknięciu szkół, przedszkoli i uczelni na terenie całej Polski na okres dwóch tygodni. Decyzja została podjęta po zebraniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego w związku z koronawirusem.

O tym się mówi

Nierówna batalia z koronawirusem toczy się w dwóch powiatowych szpitalach. W placówkach dosłownie brakuje rąk do pracy, a pierwsze przypadki zachorowań to kadra medyczna. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, codziennie pojawiają się nowe doniesienia zarówno z prokuratury jak i od samych pacjentów oraz personelu.

O tym się mówi

Na katowni bezpieki zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca podziemie antykomunistyczne. Starostwo Powiatowe w Grójcu upamiętni żołnierzy Ruchu Oporu Armii Krajowej dowodzonego przez kapitana Stefana Głogowskiego „Józefa”. Na dawnej siedzibie Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Mogielnickiej zostanie odsłonięta tablica przypominająca o walce grójeckiego podziemia niepodległościowego z komunizmem.  

O tym się mówi

W związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białobrzegach prosi o pilne zgłaszanie się osób, które jechały autobusem PKS Grójec w następujących dniach i na wymienionych trasach: