niedziela, 21 lipiec 2024
Koronawirus: 12 zakażonych osób

Liczba zakażonych osób koronawirusem zwiększyła się do 12 w powiecie grójeckim - poinformowało Radio PlusJak poinformował Radio Plus Radom starosta grójecki Krzysztof Ambroziak, według aktualnej wiedzy w powiecie zarażonych koronawirusem jest dwanaście osób: 11 w Nowym Mieście na Pilicą i jedna z Grójca. Do badań wysłane zostały już kolejne próbki. - Prawdopodobnie jutro będziemy znali wyniki badań próbek wysłanych z Nowego Miasta nad Pilicą. Stąd badanych jest 60 próbek, z czego około 30 testów pochodzi od pacjentów. Jeśli chodzi o Grójec do badań wysłane zostały 34 próbki pobrane jedynie od personelu szpitala - mówi Krzysztof Ambroziak.

 

Przypominamy, że wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:
www.gis.gov.pl
https://www.gov.pl/web/zdrowie
https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

wystraszona
A co to dokładnie oznacza - pod nadzorem epidemiologiczn ym?
Anonymous
Co to znaczy dokładniej, że są pod nadzorem epidemiologiczn ym? Brak wyjaśnienia tego w artykule, może napędzać i tak powszechną panikę. Na pewno większość osób nie wie czym się różni to od kwarantanny.