niedziela, 21 lipiec 2024
Koronawirus: Burmistrz wydał zarządzenie (Akutalizacja)

11 marca odbyły się dwa spotkania w Urzędzie Gminy i Miasta Grójec. Burmistrz spotkał się z przedstawicielami jednostek organizacyjnych, szkół i przedszkoli w sprawie koronawirusa oraz zwołał sztab kryzysowy Gminy Grójec. Powstało specjalne rozporządzenie w tej sprawie.

W związku z wprowadzonym stanem wyjątkowym i nakazem zawieszenia szkół, żłobków i przedszkoli, postanowiono zamknąć większość  Grójecki Ośrodek Kultury oraz kino, Grójecki Ośrodek Sportu wraz z basenem oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę.

W spotkaniu sztabu kryzysowego uczestniczyli przedstawiciele Służb Mundurowych, Urzędu Gminy i Miasta Grójec oraz przedstawiciele Powiatowego Centrum Medycznego. W Grójcu nie pojawił się dotychczas żaden przypadek zachorowania na koronowirusa, jednakże zostały wprowadzone środki ostrożności zgodnie z zarządzeniami Prezesa Rady Ministrów i Ministra Zdrowia. Będziemy informować na bieżąco o sytuacji w Gminie Grójec. Prosimy o poważne podejście do sprawy i zachowanie szczególnych środków ostrożności w najbliższym czasie.

-W związku z wprowadzonym stanem wyjątkowym i nakazem zawieszenia pracy placówek oświatowych, ośrodków kultury itp. przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta Grójec przedyskutowali podczas spotkania z przedstawicielami jednostek organizacyjnych niezbędne działania, które mają na celu pomoc w zabezpieczeniu mieszkańców przed potencjalną epidemią koronawirusa. Apelujemy, aby stosować się do wszelkich zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego i czasu domowej kwarantanny nie traktować jako ferii zimowych. Prosimy ograniczyć załatwianie spraw urzędowych do niezbędnego minimum oraz zachęcamy do skorzystania z systemu - apelują władze miasta.

Skrótowe podsumowanie działalności jednostek gminnych na najbliższy okres:

▪️Urząd Gminy i Miasta Grójec - obsługa interesantów tylko przez okienko przy wejściu głównym do budynku, załatwianie spraw zalecane jest przez e-PUAP, e-Urząd www.eurzad.grojecmiasto.pl, pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie 48 664 90 31

▪️Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy i Miasta Grójec przy ul. Mszczonowskiej 23 nieczynny do odwołania, korespondencję należy dostarczyć do Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu przy ul. Józefa Piłsudskiego 47 lub wysłać pocztą.

▪️Urząd Stanu Cywilnego - do odwołania ograniczone przyjmowanie interesantów: tylko sprawy związane z aktami zgonu i aktami urodzenia, inne sprawy rozpatrywane indywidualnie. IInteresanci zalatwiani pojedynczo przy okienku za drzwiami wejściowymi. Pozostałe, niewymagające bezpośredniego kontaktu, zostaną załatwione telefonicznie pod numerami telefonów: 48 664 80 15, 48 664 80 19, 48 664 80 13 w godzinach 7:30-15:30 lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

▪️Grójecki Ośrodek Kultury, Biblioteka oraz Grójecki Ośrodek Sportu - nieczynne do odwołania

▪️Zespół Administracyjny Placówek Oświatowych - nieczynny dla interesantów do odwołania. Sprawy pilne wymagające obecności w biurze będą rozpatrywane indywidualnie. Pozostałe, niewymagające bezpośredniego kontaktu, zostaną załatwione telefonicznie pod numerem telefonu 48 664 21 67 w godzinach 7:30-15:30 bądź e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

▪️Zakład Gospodarki Komunalnej - do 25 marca zamknięty dla interesantów, sprawy pilne wymagające obecności w biurze rozpatrywane indywidualnie, pozostałe niewymagające bezpośredniego kontaktu zostaną załatwione telefonicznie telefonicznie pod numerem telefonu 48 664 28 11 w godzinach 7:30-15:30 bądź e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

▪️Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - do 25 marca zamknięty dla interesantów. Sprawy pilne wymagające obecności w biurze będą załatwiane indywidualnie w razie konieczności prosimy o kontakt telefoniczny. Sekretariat: 48 664 36 78, 601 374 225, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Sekcja świadczeń rodzinnych: 48 664 00 06, 661 423 353

▪️Zakład Wodociągów i Kanalizacji - kasa i biuro nieczynne dla interesantów do odwołania, sprawy pilne można załatwiać jedynie poprzez kontakt telefoniczny: 48 664-52-51, elektroniczny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub drogą pocztową

▪️Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów - zamknięty do odwołania.

 

ℹ️ Posługujmy się jedynie zweryfikowanymi informacjami (oficjalne kanały rządowe, lokalne informacje podane przez władze samorządowe). Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.gov.pl/koronawirus.

eUrząd: www.eurzad.grojecmiasto.pl.

Wszelkie informacje będziemy przekazywać Państwu na bieżąco.

Poniżej rozporządzenie :