poniedziałek, 04 marzec 2024
Nauki ścisłe i zabawa? Tak to możliwe?

Fundacja Artis Causea zaprasza na Rodzinny Mini Festiwal Nauk Ścisłych, który odbędzie się jutro (26 października) w Pałacu, w Boglewicach. Organizatorzy zapraszają wszystkich od 10:00. Wstęp wolny. 

Mini festiwal jest integralną częścią Akademii Nauk Ścisłych organizowanej przez Fundację Artis Causae. Realizowany jest jako wydarzenie promujące rozwój kreatywny, poza edukacyjny dzieci z dziedzin nauk ścisłych. Jest wydarzeniem otwartym dla wszystkich chętnych.

W projekcie, który ruszył 21 września, młodzi uczestnicy zapoznali się z prawdziwymi robotami z Wojskowej Akademii Technicznej i nauczyli się je programować. Bez wykorzystania magii, lecz posługując się prawami fizyki zobaczyli, jak wyjaśnić zjawiska zachodzące w przyrodzie. Zamienili się w poszukiwaczy odkrywając zastosowanie w różnych dziedzinach życia takich zagadnień matematycznych jak fraktale czy ciąg Fibonacciego. Dowiedzieli się jak radzi sobie mały chemik, gdy zapomni zapłacić za prąd!

Na Festiwalu to uczestnicy warsztatów AKADEMII NAKU ŚCISŁYCH przy wsparciu wykładowców zapoznają wszystkich odwiedzających z w/w dziedzinami i pokażą doświadczenia, eksperymenty, zagadki, których nauczyli się w trakcie warsztatów.

Dzięki wsparciu partnerów Fundacji PZU, Pałacowi Boglewice, Firmie La Ros Catering, Gminie Jasieniec, Gminie Warka i Anonimowym Darczyńcom udział w warsztatach i festiwalu jest całkowicie bezpłatny. 
Ponadto Festiwal uatrakcyjnią wystawcy, tworząc żywe przestrzenie doświadczalne i rozwojowe dla dzieci. A wśród nich:
-Objazdowy Uniwersytet Dzieci Mali Einsteini,
-Bricks4kidz
-SmartMind
Głodni nie tylko wiedzy, będą mogli skorzystać z oferty lokalnych produktów, m.in. od:
-Stowarzyszenia Made in Bończa
-Kawiarni z Warki
-Koła Gospodyń Wiejskich z Boglewic

Festiwal odbędzie w niebanalnym miejscu, XIX-wiecznym Pałacu w Boglewicach, w którym łączy się to co twórcze, z tym co rozwojowe. Jego właściciele zapraszają do jakościowego spędzenia czasu. Do doświadczeń tego co trwałe, budujące i trwa niezależnie od upływającego czasu.