piątek, 03 luty 2023
Pomagać i pamiętać

COVID nie zainfekował serc społeczności Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Pomagać i pamiętać – to dla wolontariatu szkolnego CKZiU w Nowej Wsi konkretne zadanie, skutecznie realizowane od lat.


Mimo wyjątkowej sytuacji, związanej z pandemią, Samorząd Szkolny zorganizował akcję charytatywną „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Celem tego działania było wsparcie podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach. Już od wielu lat społeczność naszej szkoły wspiera dzieci i młodzież z tej placówki. W tym roku do nowowiejskich darczyńcow dołączyła pani Dorota Macioszek - pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce, która ofiarowała bony podarunkowe.


Przedświąteczne wizyty w Kozienicach zawsze były pełne radości, zabawy, wzruszeń i bliskości. Tegoroczna wizyta zdecydowanie różniła się od dotychczasowych, zabrakło bezpośredniego spotkania z podopiecznymi Placówki, wspólnych rozmów.


18 grudnia 2020 r. przedstawiciele Samorządu Szkolnego i Koła Wolontariatu w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi – Klaudia Bińkiewicz, Weronika Stepień, Piotr Bańkowski, Karol Kochaniec wraz z opiekunem – Marią Kocewiak – przekazali podopiecznym Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach upominki oraz owoce, miód i warzywa. Mimo braku chwil wspólnie spędzonych spotkaliśmy się z gorącym podziękowaniem ze strony kierownictwa ośrodka, wychowawców i wychowanków, którzy byli wdzięczni za pamięć i gest dobrego serca.


A tego jak zwykle nie zabrakło. Wykorzystując różne możliwości, zapał, bezinteresowność i empatię uczniów, zebrano ponad 1600zł, za które zakupiono czajniki elektryczne, suszarki do włosów, sokowirówkę, tostery, słodycze.
Po raz kolejny społeczność Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi udowodniła, że nie tylko nauka, wiedza i umiejętności zawodowe są wartościami, które definiują nasze funkcjonowanie. Równie ważne są dla nas miłosierdzie, pomoc potrzebującym, zrozumienie, odpowiedzialność i życzliwość.
Maria Kocewiak