poniedziałek, 04 marzec 2024
Ruszyły szczepienia na COVID-19 w grójeckim szpitalu

We wtorek rozpoczęły się szczepienia na koronawirusa wśród personelu medycznego Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu, informuje portal www.grojec24.net

Szczepienia przeciw SARS-CoV-2 będą wykonywane także w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.

Pierwsza partia szczepionek przeciw COVID-19 – prawie 10 tys. dawek dotarła do Polski drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Preparat rozdysponowano do 72 szpitali węzłowych w całym kraju, w którym prowadzone będą teraz szczepienia osób, najbardziej narażonych na zakażenie. W tzw. etapie 0 szczepiony jest personel medyczny, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz osoby zatrudnione na uczelniach medycznych. Także studenci kierunków medycznych.

W przypadku szczepionek Pfizer, które są aktualnie dostępne w Polsce, pełną odporność uzyskuje się po przyjęciu dwóch dawek. Ci, którzy przyjęli właśnie pierwszą, kolejną otrzymają za 21 dni. Szczepienie poprzedzone jest wywiadem lekarskim. Wszyscy, którzy przyjmą szczepionkę przeciw COVID-19, otrzymują zaświadczenie. Każda osoba, która poddała się szczepieniu, przez kwadrans tuż po przyjęciu dawki zostaje pod obserwacją w punkcie szczepień.

Informacje o szczepionkach oraz o szczepieniu dostępne są także na stronie gov.pl/szczepimy się.

więcej na: https://www.grojec24.net/news-ruszyly-szczepienia-na-covid19-w-grojeckim-szpitalu,7391.html