poniedziałek, 04 marzec 2024
Zamiast smartfona aktywny wypoczynek

Tak szerokiej akcji letniego wypoczynku w Gminie Grójec jeszcze nie było. Prawie  500 miejsc wypoczynku letniego w formie półkolonii czeka na rójeckie dzieci.

Wszystkie zajęcia są dofinansowane ze środków gminnych. A wszystko to w ramach zainicjowanej przez Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Dariusza Gwiazdy akcji Stop Smartfonizacji. Akcją tą są objęte wszystkie szkoły i przedszkola w gminie. Jej głównym celem jest profilaktyka  uzależnień od telefonów, komputerów i innych urządzeń teleinformatycznych.

- Jestem harcerzem, działaczem, społecznikiem – mówi Dariusz Gwiazda – zależy mi, aby nasze dzieciaki wakacje i czas wolny spędzały na świeżym powietrzu, na grach w piłkę, zabawach, wędrówkach, a nie na graniu w gry komputerowe. Dlatego wprowadziłem akcję stop smartfonizacji, na którą od początku roku przeznaczam środki finansowe.

Od stycznia odbywały się zarówno zajęcia i warsztaty w szkołach, jak i spektakle w Grójeckim Ośrodku Kultury. W maju, gdy zezwolono na otwarcie boisk, we wszystkich szkołach organizowane były zajęcia sportowe, które sfinansowano z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Do każdej ze szkół trafił także sprzęt sportowy.

Czas wakacji to półobozy i półkolonie. Każde z ponad 400 miejsc jest dofinansowane przez gminę.

Półkolonia Fabryka Wspomnień – wsparcie w wysokości 150 zł dla 160 osób z budżetu GKRPA.

Nieobozowa Akcja Letnia organizowana przez ZHP – wsparcie w wysokości 200 zł dla 150 uczestników (z gminnej dotacji i budżetu GKRPA).

Zajęcia Sportowo- Edukacyjne GKS Mazowsze – wsparcie w wysokości 407 zł (z gminnej dotacji i budżetu GKRPA).

Wsparciem finansowym są objęte dzieci z Gminy Grójec. Większość miejsc jest już zajęta.

W środę 8 lipca Burmistrz Dariusz Gwiazda wraz z pracownikami Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych – Moniką Kozłowską i Joanną Malinger wizytował zajęcia sportowe i półkolonie.

- Miałem okazję pierwszy raz od wielu lat zagrać w zbijaka. Cieszy mnie ogromnie radość naszych małych mieszkańców i energia ich trenerów i opiekunów. Dziękuję także pani Dagmarze Ogłozińskiej i pani Monice Kozłowskiej za współpracę, której efekty widzę w uśmiechach naszych dzieci wypoczywających aktywnie na świeżym powietrzu – komentuje swoją wizytacje burmistrz.