poniedziałek, 04 marzec 2024
Imponująca inicjatywa społeczna

Do redakcji zgłosiła się pani Ewa Wojcieszczyk - położna z 30-letnim doświadczeniem, która postanowiła podziękować wspólnie ze swoimi koleżankami z pracy, kobietom zaangażowanym w charytatywne szycie maseczek.

 

Położna zwróciła się z prośbą o uszycie maseczek do Aldony Wójcik, jednej z pań zaangażowanych w akcje szycia maseczek zainicjowaną przez Barbarę Lipską - Pomyślałam, żeby podziękować dziewczynom na łamach państwa gazety i portalu, za podjęcie takiej wspaniałej inicjatywy. Przekazałam materiał do uszycia maseczek dla moich koleżanek z Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Chciałabym raz jeszcze bardzo podziękować dziewczynom szyjącym maseczki. To nie pierwsza partia maseczek , która trafiła do naszego szpitala. - mówiła położna z PCM Grójec, Ewa Wojcieszczyk. 


8 maja to w Polsce Dzień Położnej i rocznica urodzin Stanisławy Leszczyńskiej, która jest ikoną położnictwa. To również z tej okazji przygotowano maseczki - To będzie też taki mały prezent dla koleżanek położnych z okazji Święta Położnej, które jest obchodzone w Polsce 8 maja - dodała położna.

Maseczki zostały przekazane na parkingu PCM Grójec przez Aldonę Wójcik. - Jak dotąd uszyłyśmy już około 5 tysięcy maseczek. Pierwsza partia trafiła do Urzędu Gminy i Miasta Grójec, który sfinansował zakup materiału na maseczki. Później swoją pomoc ofiarowali radni Rady Miejskiej w Grójcu. Roznosimy je, gdzie tylko jest potrzeba- do domów pomocy społecznej, planujemy też do przedszkoli, wcześniej zostały przekazane do innych oddziałów grójeckiego szpitala. Wysyłaliśmy również do Puław i Warszawy. Dalej będziemy roznosić je po większych sklepach spożywczych. - opowiadała jedna z wolontariuszek.

w

Skala oddolnej inicjatywy jest imponująca, bowiem uszyto już około 5 tysięcy maseczek, które zostały rozdysponowane do: Rejonowego Oddziału Energetyki w Grójcu , który to zakupił Paniom nożyczki, szpitali na ul. Czerniakowskiej w Warszawie, Puławach, Rzeszowie, Grójcu, jednostki wojskowej w Ogrodzienicach, Domu Pomocy Społecznej w Grójcu, Domu Pomocy Społecznej Dzieci Niepełnosprawnych w Broniszewicach, Ochotniczych Straży Pożarnych w Grójcu i Zalesiu oraz sklepów osiedlowych.

To prawdziwa obywatelska postawa Pań zaangażowanych w pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Przypominamy, że autorkami tego społecznego dzieła są: Barbara Lipska, Aldona Wójcik , Mariola Gutkowska, Elżbieta Deska, Aneta Krajewska, Krystyna Dzikowska- Augusiewicz, Karolina Gozdera, Agnieszka Skowronowska, Ewa Kalita, Agnieszka Szuchnicka oraz Jadwiga Sieroń.