czwartek, 30 marzec 2023
Żołnierze 61. Batalionu Piechoty Lekkiej niosą pomoc potrzebującym

W ostatnich tygodniach przyszło zmierzyć nam się z niecodzienną sytuacją, która wywołuje wiele skrajnych emocji. Personel medyczny robi co może, żeby pomagać potrzebującym w warunkach dalece odbiegających od ideału. W tych trudnych chwilach warto wspomnieć o kolejnej grupie, która codziennie dba o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 61. Batalionu Piechoty Lekkiej pod dowództwem ppłk. Janusza Ostrowskiego działają na terenie czterech powiatów: grójeckiego, garwolińskiego, otwockiego i piaseczyńskiego oraz południowej części Warszawy.

Na naszym terenie stacjonuje 35 żołnierzy, którzy każdego dnia biorą udział w wielu czynnościach pomocy m.in. przekazywanie żywności do osób, które muszą pozostać w domach czy pomoc funkcjonariuszom Policji w sprawdzaniu odbywania przez obywateli kwarantanny domowej. Wspierają także kombatantów. Koszarują oni w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grójcu. Żołnierze są odpowiednio przygotowani pod względem ochrony własnego zdrowia, żeby nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Włączyli się również jako pierwsi w akcję honorowego oddawania krwi w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkich chętnych do tej formy pomocy. Ambulans czeka na państwa codziennie w godzinach 8.15-12.00 przy parku miejskim w Grójcu od ul. Ks. Piotra Skargi.

Bardzo dziękujemy wszystkim Żołnierzom za każdą okazaną pomoc w czasach pandemii.

 

info. Urząd Gminy i Miasta Grójec