czwartek, 06 sierpień 2020
Niebieski marsz dla autyzmu ulicami Grójca

Jak co roku, w związku z Międzynarodowym Dniem Świadomości Autyzmu, grójeckimi ulicami przeszedł barwny i rozśpiewany marsz. Dzisiejsze wydarzenie zorganizowane zostało przez Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu. W obchodach zwracających uwagę na temat autyzmu uczestniczyli grójeccy policjanci.

Autyzm jako schorzenie wciąż jest mało znana dla znacznej części społeczeństwa. Głównymi objawami tego schorzenia jest odcięcie się chorego od zewnętrznego świata, ograniczenie wymiany informacji z otoczeniem, a czasem silne poczucie odizolowania. Osoby cierpiące na autyzm oraz ich opiekunowie bardzo często spotykają się ze strony swojego otoczenia z niezrozumieniem.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

Głównym celem niebieskiego marszu było przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat samego schorzenia oraz problemów z nią związanych. Organizatorzy imprezy, Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu walczy o to, by życie osób cierpiących na tę chorobę oraz ich opiekunów stało się nieco łatwiejsze. W marszu uczestniczyli podopieczni ZSS, ich rodzice i nauczyciele, młodzież szkolna oraz wolontariusze. Tradycyjnie już, w organizację imprezy zaangażowali się także grójeccy stróże prawa, którzy zabezpieczali przemarsz barwnego i głośnego korowodu. W uroczystej inauguracji imprezy uczestniczyła m. in. dzielnicowa miasta i gminy Grójec asp. sztab. Ewelina Kozdruj w ramach działań Dzielnicowy bliżej nas.

/AW

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Grójcu, Urząd Gminy i Miasta Grójec 

 

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, tłum i na zewnątrz