piątek, 03 lipiec 2020
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

3 kwietnia o 10:00 po raz kolejny wyruszy Niebieski Marsz dla Autyzmu. Wydarzenie organizuje Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu. 

Nasz marsz, z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ma na celu zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na problemy i potrzeby osób ze spektrum autyzmu. Fakt, że autyzmu się nie leczy, tylko akceptuje wciąż nie wszystkim jest znany.

Marsz wyruszy o godz. 10.00 ze szkolnego placu ZSS, ul. Polna 17 w Grójcu i w wesołym, rozśpiewanym korowodzie przejdzie ulicami: Polna, Lewiczyńska, Pocztowa, Al. Niepodległości, Piłsudskiego w kierunku Urzędu Gminy i Miasta dalej Starostwa Powiatowego. Na przystankach przy GOK i urzędach odbędą się zaplanowane na ten dzień działania popularyzujące wiedzę o autyzmie. Jeśli jesteś związany z autyzmem albo chcesz go poznać, to ZAŁÓŻ COŚ NIEBIESKIEGO I BĄDŹ TEGO DNIA Z NAMI :) Jeśli w tym dniu nie dopisze nam pogoda, weź z sobą niebieski parasol.  Akcja będzie wyrazem solidarności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami.

Zapraszamy do udziału w marszu wszystkich. Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni. Liczymy na was. 
A wszystko to po to, aby od najmłodszych lat promować ideę tolerancji i integracji.

Info ZSS Grójec