poniedziałek, 04 marzec 2024
Konkurs wiedzy o gminie Chynów

28 lutego 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Chynowie odbyła się ósma edycja konkursu wiedzy o gminie Chynów. Konkurs ten odbywa się cyklicznie i jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Chynów, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Chynowie i Zespół Szkół w Drwalewie. Za stronę merytoryczną tradycyjnie odpowiadały panie historyczki – Aneta Górska i Lilla Ambroziak, której opracowania historii Gminy Chynów stanowią rokrocznie bazę do testu.

Nowością w tegorocznym konkursie były pytania „otwarte”, na które odpowiedź mogli znać odwiedzający stronę Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Chynów na Facebooku. Umieszczone tam ciekawostki w formie 5 filmów zostały przygotowane przez pasjonata historii, absolwenta Wydziału Archeologii – Adriana Korpalskiego.  W tym roku patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Chynów Tadeusz Zakrzewski. Pod jego nieobecność nagrody wręczył radny gminy Piotr Bernaciak wraz z wicedyrektor Zespołu Szkolno –
Przedszkolnego w Chynowie Małgorzatą Dudzic.

W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów z gminnych szkół, którzy rywalizowali  w trzech kategoriach, najwyższe miejsca zajęli:
Kategoria klas 5-6:
1. Karol Jeżewski – ZSP Chynów
2. Kinga Kucharska – ZS Drwalew
3. Alicja Kilijanek – PSP Machcin
Kategoria klas 7-8:
1. Radosław Matysiak – ZS Drwalew
2. Bartosz Stasiak – ZSP Chynów
3. Kacper Adamski – ZS Drwalew (dogrywka)
Kategoria klas gimnazjalnych:
1. Oskar Sierakowski – ZSP Chynów
2. Przemysław Bogdan – ZSP Chynów
3. Marta Kucharska – ZS Drwalew

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Chynów oraz Bank Spółdzielczy w Chynowie: książkę i bon do sieci sklepów Empik. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i pamiątkowy długopis. Słodki poczęstunek w „tłusty czwartek” zapewnili uczniom i ich opiekunom: sklep Top Market z Chynowa i Piekarnia – Cukiernia Smoleń z Nowego Miasta nad Pilicą.