piątek, 03 luty 2023
164 dzieci powiedziało Stop Smartfonizacji razem z GKS Mazowsze Grójec (ZDJĘCIA)

W ubiegłym tygodniu zakończył się projekt „Stop Smartfonizacji” zorganizowany przez GKS Mazowsze Grójec wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy w Grójcu, Grójeckim Ośrodkiem Sportu Mazowsze, Komendą Powiatową Policji w Grójcu, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Grójeckim Ośrodkiem Kultury. W czterech tygodniowych turnusach uczestniczyło ponad 164 dzieci z terenu naszej gminy.

Zgodnie z nazwą głównym założeniem projektu było oderwanie dzieci od telefonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych na rzecz aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Uczestnicy podczas zajęć jeździli więc na rowerach, rolkach, ćwiczyli sporty walki, grali w piłkę nożną, strzelali na strzelnicy sportowej, poznali historię naszego miasta oraz uczyli się, jak zdrowo się odżywiać. Wiedzę na temat niebezpieczeństw, jakie na nich czyhają zdobyli na spotkaniach z funkcjonariuszami grójeckiej policji.

Zarząd GKS Mazowsze Grójec chciałby serdecznie podziękować za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia: Panu Arturowi Szlisowi – historykowi i radnemu naszego miasta – za przekazanie nieocenionej wiedzy historycznej dotyczącej naszego regionu, Naczelnikowi Wydziału Prewencji KPP w Grójcu podinsp. Pawłowi Korczakowi, nadkom. Agnieszce Wójcik, asp. sztab. Ewelinie Kozdruj, sierż. sztab. Pawłowi Krawczykowi, Panu Marcelemu Bińkowskiemu i jego Stowarzyszeniu Karate Marceli TEAM, Panu Grzegorzowi Krajewskiemu i Szkółce Rolkarskiej SOUL www.rolkigrojec.pl, Klubowi Strzeleckiemu CEL Grójec, firmie APNOVA za dostarczanie uczestnikom projektu świeżych owoców, Drukarni Offsetowej Inferior oraz Pensjonatowi Leśny Zakątek w Lisówku.

Mamy nadzieję na spotkanie w jeszcze większym gronie w przyszłym roku.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Zarząd GKS Mazowsze Grójec