piątek, 30 październik 2020
Colours of Music- Idols. 18 Festiwal Piosenki Angielskiej (ZDJĘCIA)

Wszystkie kolory muzyki, obecni i dawni idole młodego pokolenia, różne rodzaje muzyki i wykonawcy z całego kraju – to wszystko mogliśmy zobaczyć i usłyszeć na scenie Grójeckiego Ośrodka Kultury dnia 3 kwietnia 2019r. Wtedy to, miał miejsce 18 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej.

Festiwal obchodził już osiemnaste urodziny i na brak prezentów w formie utalentowanych piosenkarzy nie mógł narzekać. Wysoki poziom wykonanych utworów zadowolił nie tylko jurorów, ale również publiczność. Zdaniem przewodniczącej jury, Ady Pośnik, już w fazie przesłuchań do finału, festiwalu można było oczekiwać wspaniałej uczty dla ucha.

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie tańczą, ludzie stoją i buty

Organizatorzy imprezy: Grójecki Ośrodek Kultury, Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi w Grójcu oraz Szkoła Języków Obcych ENGLINK, nie kryli swojego zadowolenia z coraz większej popularności festiwalu. Wydarzenie z roku na rok przyciąga kolejnych uzdolnionych wokalistów, którzy dzielą się z innymi swoją pasją. Tegoroczny temat: Kolory Muzyki – Idole, pozwolił na dobór repertuaru, w którym uczestnicy czuli się najlepiej. Udowodnili przy tej okazji, że muzyką można się nie tylko bawić, ale również czerpać z niej inspirację.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i garnitur

Jury festiwalu nie miało łatwego wyboru, ze względu na wyrównany poziom uczestników m.in. z Warszawy, Katowic, Radomia, Częstochowy, Łodzi, Dąbrowy Górniczej i oczywiście Grójca i okolic.  Główną nagrodę Grand Prix Festiwalu zdobyła Gabriela Kurzac za wykonanie, w fantastycznej aranżacji, utworu „Oops! I did it again” Britney Spears. Laureatami festiwalu w poszczególnych kategoriach zostali: kategoria 10-13 lat: Jagoda Rataj (Katowice), kategoria 14-16 lat: Gabriela Kurzac (Warszawa), kategoria powyżej 16 lat: Magdalena Figura (Radom). Nagroda publiczności powędrowała do Róży Fronczak (Grójec), a nagrodę specjalną wieloletniego przyjaciela festiwalu, p. Macieja Szlachety, otrzymała Martyna Zygadło (Częstochowa). Pełną listę nagrodzonych można znaleźć na stronie internetowej Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją

 

Podziękowania dla głównych sponsorów festiwalu: Dariusza Gwiazdy - Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, Krzysztofa Ambroziaka - Starosty Powiatu Grójeckiego, Adama Jędrzejczyka - przewodniczącego Rady Rodziców przy grójeckim L.O., wydawnictw Pearson, Oxford University Press i Macmillan. Tegoroczny festiwal odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz Gminy Grójec. Patronów reprezentowali  Paweł Siennicki oraz  Jolanta Stykowska

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, ludzie na scenie i noc

Dzięki zaangażowaniu młodzieży oraz wsparciu i motywacji ze strony ich opiekunów, przyjemność śpiewania idzie w parze z nauką języka angielskiego i nabywaniem pewności siebie. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku nie zabraknie uzdolnionych muzycznie wykonawców.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestników, dziękujemy oraz zapraszamy do Grójca na kolejną edycję festiwalu już za rok.

18 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej – lista nagrodzonych:

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Grand Prix Festiwalu - Gabriela Kurzac

Kategoria 10-13 lat:
I miejsce – Jagoda Rataj
II miejsce – Gabriela Łukasik
III miejsce – Julia Tłuczkiewicz
Wyróżnienia: Amelia Chodoła, Zuzanna Adamus, Amelia Marciniak, Nadia Cybulska

Kategoria 14-16 lat:
I miejsce – Gabriela Kurzac
II miejsce – Martyna Zygadło
III miejsce – Gabriela Foksa
Wyróżnienia: Aleksandra Sędzielewska, Aleksander Kozyra

Kategoria powyżej 16 lat
I miejsce – Magdalena Figura
II miejsce – Joanna Grotowska
III miejsce – Natalia Rudnicka

Nagroda Publiczności – Róża Fronczak
Nagroda specjalna przyjaciela festiwalu – Martyna Zygadło


Organizatorzy

FOTORELACJA z Festiwalu: