piątek, 29 marzec 2024
Spotkanie z rekordzistą Polski

Do tej pory żaden Polak nie ukończył triathlonu na dystansie 5x Ironman (1130 km - 19 km pływania, 900 km na rowerze i 211 km biegiem). Niedawno w Austrii wystartowało aż trzech biało-czerwonych zawodników… i wszyscy trzej dotarli do mety!

W zawodach Ultra Triathlon Quintuple wystartowało w sumie 32 zawodników. Najwyżej sklasyfikowanym rodakiem został Damian Lewandowski, który zajął 10. miejsce. Jego czas – 97:45:56 - jest od teraz rekordem, czy też najszybszym znanym czasem w kraju i to z nim będą się mierzyć kolejni śmiałkowie. Trudno uwierzyć, że Damian Lewandowski uprawia triathlon dopiero od trzech lat! Pierwszy raz startował w sierpniu 2016 r.

Zapraszamy na spotkanie z Damienem Lewandowskim 21.08.2019 roku, kawiarnia na pływalni WODNIK o godzinie 18.00. Wstęp wolny” https://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/ultra-triathlon-quintuple-5x-ironman-3-polakow-i-rekord#.XU0ad-gzbIU