Plebiscyt na Sportowca i Trenera Grójca 2021: Wystartowało głosowanie

Wystartował plebiscyt na Sportowca i Trenera Grójca portalu grojec24.net pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

Nominacje w kategorii SPORTOWIEC GRÓJCA 2021 ROKU:

Jakub BOROWSKI
Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: GPSZ Głuchów

Jakub Borowski, wybrany zawodnikiem rundy w zespole z Głuchowa. Z 7 trafieniami uplasował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców drużyny. Dwa razy również pomagał zdobyć kolegom bramki, zaliczając ostatnie podanie.

Justyna KOZDRYK
Dyscyplina: Podnoszenie ciężarów
Klub: Kraska Jasieniec, Start Radom

W sierpniu 2021 roku Justyna Kozdryk sięgnęła po brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w rywalizacji ciężarowców do 45 kilogramów. W marcu 2021 zajęła drugie miejsce w kategorii wagowej do 45 kg podczas Pucharu Świata w podnoszeniu ciężarów.

Justyna Kozdryk na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu jako pracownik Policji. Jest dziewięciokrotną mistrzynią świata Międzynarodowej Federacji Trójboju Siłowego i Wyciskania Sztangi Leżąc – wśród osób pełnosprawnych. Jest trzykrotną wicemistrzynią świata wśród osób niepełnosprawnych, dwunastokrotną mistrzynią Europy wśród pełnosprawnych oraz trzykrotną mistrzynią Europy wśród niepełnosprawnych.

Filip PORADZKI
Dyscyplina: Koszykówka
Klub: MKS Grójec

Filip Poradzki - reprezentant Polski U-15. MVP międzynarodowego turnieju Nadziei Olimpijskich rozgrywanego w grudniu w Katowicach .Wybrany do piątki all stars Mistrzostw Polski U-15. Kapitan drużyny MKS Grojec, która w ubiegłym sezonie zdobyła Mistrzostwo Polski w koszykówce 3x3, i czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w koszykówce 5x5.

Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w Europie w swojej kategorii wiekowej. Od tego sezonu zawodnik GTK GLIWICE.

Karol PRASEK
Klub: Mazowsze Grójec

Nadzieja grójeckiej piłki nożnej. Mimo młodego wieku jest jednym z kluczowych zawodników pierwszego zespołu Mazowsza. Szybkość, waleczność i wysokie umiejętności piłkarskie – to wszystko wyróżnia Karola Praska.

NOMINACJE w kategorii TRENER GRÓJCA 2021 ROKU

Ireneusz JURASZEWSKI

Mistrzostwo Polski w koszykówce 3 × 3, czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w koszykówce 5 × 5, jego zawodnicy tworzyli trzon ekipy, która jako pierwsza i jedyna w historii mazowieckiej koszykówki wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, a do tego chłopcy wygrali 50 turniejów w Polsce i za granicą (Barcelona, Kowno, Kłajpeda, Ostrawa).

Mariusz LISIECKI

Bardzo zaangażowany w rozwój młodych zawodników Mazowsza. Przekazuje im wiedzę oraz stawia na grę fair play. Często poświęca dla dzieciaków swój wolny czas. Od lipca jest również trenerem drużyny seniorskiej Mazowsza Grójec.

Jacek SIEDLECKI

W ubiegłym sezonie zdobył Mistrzostwo Polski w koszykówce 3x3 z chłopcami z rocznika 2006, czwarte miejsce w Polsce w koszykówce 5x5 z tą samą ekipą. Z chłopcami z rocznika 2007 zdobył brązowy medal w mistrzostwach Mazowsza. Obecnie prowadzi niepokonaną dotąd w lidze drużynę U-15 dziewcząt. A także U-11 chłopców i U-10 dziewcząt.

Marcin SKONIECZNY

Marcin Skonieczny, utrzymał drużynę w A-klasie po ciężkim sezonie, wygrywając pełne dramaturgii baraże. W tym sezonie drużyna pod jego wodzą spisuje się naprawdę dobrze, co i rusz sprawiając niespodziankę w meczach z silniejszymi rywalami.