wtorek, 23 kwiecień 2024
Mistrzostwa Europy w Karate

30-31 lipca na Słowenii, odbyły się 15. Mistrzostwa Europy w Karate Shotokan. Wzięło w nich udział ponad 800 zawodników z 25 krajów. Nasz kraj reprezentowało 22 zawodników z całej Polski. Wśród reprezentantów znalazło się 4 karateków z Dojo Grójec IKA POLAND, którzy wywalczyli 5 medali w konkurencjach indywidualnych: dwa srebrne i trzy brązowe medale. W klasyfikacji generalnej Polska uplasowała się na 4 miejscu pod względem ilości zdobytych medali.

Naszych barw bronili: Laura Ścisłowska, Kacper Piotrowski, Michał Stępień oraz Gabriel Gabler. Podczas Mistrzostw Europy rywalizowano w dwóch konkurencjach w każdej z grup wiekowych: kata – czyli układy techniczne oraz kumite – walki.

Najtrudniejsze walki zawodnicy z Grójca stoczyli z reprezentantami Rumunii, Bułgarii oraz Ukrainy. Mieliśmy dwa finały, co przy obecnie tak wysokim poziomie karate wśród dzieci i młodzieży w Europie i na Świecie jest ogromnym osiągnięciem.
Mistrzostwa Europy w Karate Shotokan były sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata WUKF (World Union Karate Federations), które odbędą się w dniach 23-26 września tego roku w Rumunii w miejscowości Cluj Napoca. Zgłoszonych zostało ponad 2000 zawodników z całego świata!

Będzie to najważniejszy start naszych zawodników od ponad 2 lat, a jednocześnie sprawdzian dla naszych trenerów w tak trudnym okresie, jaki mamy za sobą.  Treningi w Dojo Grójec IKA POLAND, prowadzone są w 11 grupach zaawansowania w specjalnie przystosowanej sali do sztuk walki, która znajduje się w centrum Grójca na Placu Wolności 10.

Najmłodsze dzieci, jakie trenują w klubie, mają niespełna 3 lata. To dla nich został opracowany specjalny program oraz stworzona grupa o nazwie KIDS CROSS. Szczegółowe informacje o grupach treningowych, klubie, instruktorach można znaleźć na stronie klubu www.karategrojec.pl