poniedziałek, 02 październik 2023
Andrzej Supron poprowadził camp w Grójcu

Andrzej Supron, jeden z naszych najlepszych zapaśników, wicemistrz olimpijski, mistrz świata i Europy poprowadził pierwszy camp z cyklu Mały Wielki Mistrz. Mały Wielki Mistrz to cykl campów, które będą się odbywały w każdy piątek, począwszy od 23 lipca aż do końca wakacji, w obiektach GOS „Mazowsze”. Zajęcia odbywają się w ramach programu Sportowe Wakacje+ 2021, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sport.

- Zawsze z wielką radością uczestniczę w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, zwłaszcza kiedy mogę im pokazać i opowiedzieć o moich ukochanych zapasach. Grójec pozostawi w mojej pamięci wspaniałe wspomnienia uśmiechniętych młodych ludzi, którzy z zapałem wykonywali nawet najtrudniejsze elementy zapaśniczego rzemiosła. Odtąd Grójec będzie znany, jest już nie tylko z jabłek, ale też ze wspaniałych owoców-czyli naszych małych sportowych mistrzów. Mały Wielki Mistrz to kolejny ciekawy projekt, wpierany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, który promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych-powiedział Andrzej Supron.

- Projekt Mały Wielki Mistrz, który realizuje Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze” wraz z Fundacją Druga Droga Mistrza, to idealna propozycja na wakacje w naszym mieście. Bardzo się cieszę, że tak wybitny sportowiec poprowadził zajęcia dla naszych najmłodszych mieszkańców. Mam nadzieję, że campy Mały Wielki Mistrz będą niezapomnianym wspomnieniem dla dzieciaków i zachęcą ich do aktywnego spędzania wakacji. Zapraszam na kolejne 30 lipca, w piątek-zajęcia na rolkach-powiedział Dariusz Gwiazda, Burmistrz Gminy i Miasta Grójec.

Campy rozpoczynają się o godz. 10.00. Od 9 do 30 trwa rejestracja. Ze względu na wymogi sanitarne w każdym campie udział wziąć może maksymalnie grupa 30 dzieci. Każdy z uczestników
otrzyma campową koszulkę, a także dyplom i medal Małego Wielkiego Mistrza. Na koniec wspólnej zabawy będzie czas na rozmowę i wspólne zdjęcia.

 

Harmonogram dyscyplin w ramach campów:
23.07 - zapasy
30.07 - rolki
06.08 - siatkówka
13.08 - pływanie
20.08 - lekkoatletyka
27.08 - koszykówka