sobota, 28 listopad 2020
Faurecia wspiera obchody 600-lecia Grójca

Blisko 580 lat po nadaniach przez Janusza I Starszego praw miejskich dla Grójca Faurecia, jeden z największych na świecie producentów podzespołów dla koncernów motoryzacyjnych, w 1998 roku wybrał miasto na swoją siedzibę w Polsce. Przy ulicy Spółdzielczej 4 zlokalizowane zostały nie tylko zakłady produkcyjne zatrudniające blisko 1500 osób, ale również jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej Centrum Badawczo-Rozwojowe. To właśnie w Grójcu są tworzone, a następnie wdrażane do produkcji nowoczesne rozwiązania, które trafiają do samochodów poruszających się po drogach całego świata.

Przez lata jako jeden z największych pracodawców firma stała się integralnym elementem lokalnej społeczności, czego najlepszym przykładem jest zaangażowanie Faurecii w obchody 600-lecia Grójca.

Uroczyste jubileuszowe wydarzenia będą miały miejsce pomiędzy 20 a 22 września. Jednak plan imprez towarzyszących jest znacznie szerszy. Emocje rosną już od lipca, a prawdziwym wstępem do kulminacyjnego punktu będą zaplanowane na środę 18 września piłkarskie zmagania. Na boisku zmierzą się wtedy drużyny Faurecii oraz lokalnych polityków, samorządowców i sadowników. Na co dzień pomiędzy przeciwnikami panuje atmosfera bliskiej współpracy, jednak na boisku możemy spodziewać się walki o każdy centymetr murawy.
Sportowe emocje będą motywem przewodnim działań wspieranych przez Faurecię. Firma w szczególny sposób zaangażowała się również w Grójecką Dychę. Wyjątkową trasę wiodącą przez najciekawsze miejsca w mieście biegacze pokonają w niedzielę, 22 września. Troje najszybszych kobiet i mężczyzn otrzyma nagrody ufundowane przez Faurecię Grójec. Firma przygotowała również zestawy nagród w kategorii specjalnej - dla najmłodszego oraz najwytrwalszego uczestnika biegu.
- Wrześniowe obchody 600-lecia Grójca to kulminacyjny punkt tegorocznych wydarzeń organizowanych przez nasze miasto. Dlatego tak ważne jest, aby mogli się w niego zaangażować wszyscy przedstawiciele lokalnej społeczności - mieszkańcy jako widzowie oraz aktywni uczestnicy zaplanowanych wydarzeń, a firmy jako partnerzy angażujący swoje siły osobowe i finansowe we wspieranie tak ważnych dla miasta uroczystości. Faurecia jest obecna w Grójcu od ponad 20 lat, stając się przez ten czas jednym z kluczowych pracodawców w regionie. Cieszymy się, że firma tak mocno identyfikuje się z naszym miastem i aktywnie działa na jego rzecz. – mówi Dariusz Gwiazda, Burmistrz Gminy i Miasta Grójec.
Na Mazowszu zlokalizowana jest nie tylko krajowa centrala Faurecii, ale również największy zakład produkcyjny nad Wisłą oraz jedyne w tej części Europy Centrum Badawczo-Rozwojowe. Wytwarzane w Grójcu prowadnice są instalowane w co trzecim samochodzie jeżdżącym po świecie, natomiast zużyta w lakierni farba w ciągu roku wystarczyłaby na pokrycie powierzchni odpowiadającej aż 7 tysiącom boisk piłkarskich! Części z Grójca można znaleźć w takich autach jak Audi lub Porsche, natomiast innowacje wypracowane przez ekspertów z działu R&D wdrażane są w koncepcyjnych pojazdach jutra.
- W Grójcu zatrudniamy blisko 1 500 osób, z których większość pochodzi właśnie stąd lub z najbliższych okolic. To sprawia, że od ponad dwudziestu lat jesteśmy częścią lokalnej społeczności i bardzo chętnie angażujemy się w ważne dla niej sprawy. 600-lecie to wyjątkowy jubileusz i nie mogło nas tam zabraknąć. – mówi Mieczysław Król, Dyrektor Zakładu Mechanizmów w Faurecii Grójec.