piątek, 01 grudzień 2023
 Stadion przy ulicy Laskowej zostanie przebudowany

We wtorek podpisano umowę na "Opracowanie dokumentacji projektowej na kompleksową przebudowę stadionu miejskiego przy ul. Laskowej w Grójcu" na kwotę 97 170 zł.

- Przed wyborami zapowiadałem, że rozwój sportu w naszej gminie będzie jednym z priorytetów. I tak się dzieje – podkreśla burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda.

Wykonawcą dokumentacji będzie pracownia Woźnicki Zdanowicz Architekci z Warszawy. – Przebudowa stadionu jest konieczna, żeby mieszkańcy i uczniowie mieli gdzie uprawiać bieganie oraz inne sporty oraz aby na stadionie można było rozgrywać spotkania III ligi piłkarskiej – tłumaczy Dariusz Gwiazda.

Projekt zakłada przystosowanie obecnej płyty głównej stadionu do funkcji pełnowymiarowego piłkarskiego przystosowanego docelowo do przeprowadzania rozgrywek III ligi. Jak zaznaczono w specyfikacji przetargowej, ma do tego dojść bez znaczącej ingerencji w lokalizację, geometrię i konstrukcję istniejącej płyty.

Boisko ma otaczać bieżnia poliuretanowa dla dystansu 400 metrów czterotorową, w tym dla 100 metrów sześciotorową, skoczniami: do skoku w dal i trójskoku oraz do skoku wzwyż, a także innymi urządzeniami niezbędnymi do przeprowadzania zawodów lekkoatletycznych na poziomie szkolnym.

W projekcie ma znaleźć się nowy budynek dla potrzeb klubu, stanowiący zaplecze sanitarno-szatniowe i magazynowe. Mają się w nim znaleźć m.in.: szatnie, natryski, sanitariaty, pomieszczenia masażu, pokoje sędziów, magazyn na sprzęt sportowy, pomieszczenie socjalne dla konserwatora, toalety dostępne dla kibiców z zewnątrz budynku.

W miejscu dotychczasowego boiska asfaltowego ma powstać boisko z nawierzchnią trawiastą.

Projekt ma obejmować także m.in. oświetlenia płyty boiska, trybunę dla kibiców gości, miejsca dla osób niepełnosprawnych przy istniejącej trybunie, kasy biletowe, automatyczną instalację nawadniającą boisko główne oraz instalację odwadniającą teren (odprowadzającą wody opadowe) oraz zbiornik retencyjny magazynujący wodę deszczową do podlewania oraz monitoring całego obiektu.

- Realizacja projektu i ogłoszenie przetargu na jego wykonanie przewidziane jest na początek 2021 roku – zapowiada burmistrz Dariusz Gwiazda.