piątek, 01 grudzień 2023
Jak nie my, to kto?

Jeśli chcesz kreatywnie i w ciekawy sposób spędzić wolny czas ze swoim dzieckiem Fundacja Stacja Relacja zaprasza do udziału w serii bezpłatnych warsztatów pod nazwą "Jak nie my, to kto? - rodzinne niedziele artystyczne. "

Proponujemy ciekawe warsztaty i działania artystyczne. Co będziemy robić?

Stworzymy własnoręcznie czerpany papier, marmurkową zakładkę do książki, a także rozwiniemy własną kreatywność podczas sesji zdjęciowej, czy zabawy w teatr cieni. Używając przedmiotów z recyklingu, stworzymy unikalne kompozycje. Efekty wszystkich rodzinnych działań zostaną zaprezentowane podczas interdyscyplinarnej wystawy w Grójeckim Ośrodku Kultury.


Zapisy
Zapisy na warsztaty przyjmujemy drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W treści zgłoszenia prosimy podać: na które warsztaty chcą Państwo się zapisać, ilość i wiek dzieci oraz ilość rodziców/opiekunów, a także kontakt telefoniczny.

Uatrakcyjniamy ofertę kulturalną miasta
Projekt będziemy realizować w Grójcu, dla osób zamieszkujących Grójec i okolice.

Dlaczego tu?

Powstają tu nowe osiedla, a bliskość Warszawy sprawia, że nasze miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla osób osiedlających się tu - są to głównie rodziny z dziećmi. Wiele razy na forach lub podczas rozmów z mieszkańcami spotkaliśmy się z opinią, że w Grójcu mało jest wydarzeń kierowanych do rodzin z dziećmi. Dlatego Fundacja Stacja Relacja pragnie to zmienić, uatrakcyjniając ofertę kulturalną naszego miasta.

Możliwość wyjścia z domu
Potrzeba wyjścia z domu i spędzenia czasu z rodziną poza domem jest szczególnie duża teraz w czasach pandemii SARS CoV-2, kiedy przez ok. 2 lata społeczność była ograniczana i izolowana. Istotnym jest, że w czasie, gdy wiele rodzin przebywało w domu dorośli, wykonując pracę zdalną, a dzieci kontynuując edukację również zdalnie, relacje w rodzinie wystawione zostały na próbę, wiele z nich uległo rozluźnieniu, zdarzały się depresje, czego efekty trwają do dzisiaj. Chcemy poprzez serię warsztatów i działań artystycznych dać możliwość odbudowy więzi rodzinnych i społecznych, które ucierpiały w czasie pandemii. Rodzinne niedziele artystyczne to wspaniała propozycja na ciekawy i twórczy dzień poza domem. Zapraszamy!

Fundacja Stacja Relacja.


Projekt "Jak nie my, to kto? - rodzinne niedziele artystyczne. " jest dofinansowany dzięki Działaj Lokalnie, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przy wsparciu przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Grójeckiego, Gminy Grójec, firmy TRANS-MED Dariusz Witkowski, Banku Spółdzielczego w Warce, Biowet Drwalew, Frostico Chłodnia, Prima Group i mieszkańców przekazujących 1 % podatku.