piątek, 01 grudzień 2023
Poloneza czas zacząć

12 stycznia młodzież klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” w Grójcu bawiła się na balu studniówkowym w restauracji Zamek w Osieczku. Tę doniosłą uroczystość swoją obecnością zaszczycili: szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, wicestarosta Powiatu Grójeckiego Jolanta Sitarek, burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda, naczelnik Wydziału Edukacji Zdrowia i Promocji Powiatu Grójeckiego Barbara Orłowska, radny Powiatu Grójeckiego Dariusz Piątkowski, ks. kan. Zbigniew Suchecki - dziekan Dekanatu Grójeckiego.

Na wstępie dyrektor szkoły Andrzej Kosatka odczytał list skierowany do młodzieży od marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Marszałek złożył podziękowania dla dyrekcji szkoły oraz nauczycieli za zaangażowanie w wychowanie i nauczanie młodzieży oraz przygotowanie jej do wejścia w dorosłość. Przyszłym maturzystom życzył wysokich wyników na egzaminach, spełnienia marzeń, a wszystkim uczestnikom balu udanej zabawy. Głos zabrali także: radny Leszek Przybytniak, wicestarosta Jolanta Sitarek, burmistrz Dariusz Gwiazda, dziekan ksiądz Zbigniew Suchecki oraz przewodniczący rady rodziców, Robert Spólny. Następnie maturzyści podziękowali za trud pedagogiczny dyrekcji szkoły, obecnym wychowawcom – Monice Kozłowskiej (klasa 4a), Ewie Muszyńskiej Przybulewskiej (klasa 4ci) i Bogusławie Gąsienicy-Gronikowskiej (klasa 4d), byłym wychowawcom, pozostałym nauczycielom i rodzicom. Część oficjalna zakończyła się słowami z Pana Tadeusza: Poloneza czas zacząć.

Uczniowie ZSP dopełnili tradycji i zatańczyli poloneza, do którego układ przygotowała Olga Ostrowska. Publika podziękowała za wspaniałe widowisko gromkimi brawami. Przewodniczący rady rodziców zaprosił wszystkich do pamiątkowego zdjęcia, a następnie na uroczystą kolację. Po zaspokojeniu pierwszego głodu, wykonaniu całej masy zdjęć w przeróżnych konfiguracjach oraz odtańczeniu kilku tańców na parkiecie młodzież zaprosiła wszystkich na krótki program artystyczny, który był dla wychowawców wielką i zupełnie nieoczekiwaną niespodzianką. Były podziękowania od uczniów dla ich wychowawców, specjalnie dedykowane im piosenki wykonane przez uzdolnione wokalnie uczennice naszej szkoły. Były wspólne tańce na parkiecie, nie zabrakło łez wzruszenia. Wszystko to przeplatane zabawnymi skeczami przypominającymi sytuacje szkolne: „Wywiadówka”, „Egzamin” Przy muzyce zespołu Selekt bawiliśmy
się do białego rana.
Wszystkim naszym uczniom życzymy połamania piór na egzaminach!

Bogusława Gąsienica-Gronikowska