środa, 21 październik 2020
Szkolnictwo: Co słychać w Częstoniewie ? (Zdjęcia)

Tym razem redakcja Życia Grójca odwiedziła Publiczną Szkołę Podstawową w Częstoniewie, podczas wizytacji Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Moniki Kozłowskiej.

Placówka jest położona w malowniczej i cichej okolicy wokół lasów oraz łąk. Tym co wyróżnia tego typu placówki  jest przede wszystkim indywidualne podejście do każdego ucznia w porównaniu do większych szkół zlokalizowanych w mieście. 

-Kiedy w klasach jest od 10 do 15 uczniów, nauczyciel jest w stanie podejść do każdego z nich i popracować z nim indywidualnie. – mówi nam dyrektor SP Częstoniew, Ewa Głowacka.

Placówka jest w stanie pomieścić 8 oddziałów klas podstawowych oraz 2 przedszkolne. Sam budynek jest na bieżąco odnawiany etapami, w miarę możliwości finansowych placówki.  Posiada  wielofunkcyjne boisko z trybuną oraz plac zabaw.

- Unihokej to dyscyplina sportu, jaka wyróżnia naszych wychowanków. W zawodach gminnych z reguły zajmujemy pierwsze miejsca. Powiatowe i wojewódzkie rozgrywki to także zawsze jakieś miejsce na podium dla Częstoniewa. Dzieci także biorą czynny udział w konkursach edukacyjnych i artystycznych organizowanych przez różne instytucje. – opowiada dyrektor o sukcesach swoich uczniów.

Podczas wizytacji placówka została skontrolowana pod kątem zaleceń sanitarno-epidemiologicznych w związku z COVID-19. Edukacja w nowej rzeczywistości to przede wszystkim dezynfekcja klas, zakaz wychodzenia podczas przerwy na korytarz, zasłanianie ust i nosa, a  także stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Edukacji Narodowej rodziców uczniów. Z myślą o nich zostały wydzielone specjalne strefy do których rodzic odprowadza  dzieci.

- Jak na razie cała kadra szkolna jest zdrowa. Stosujemy się do wszystkich zaleceń i wierzymy w szybki powrót do normalności – dodała na zakończenie dyrektor SP Częstoniew.

 

 

 

Zdjęcia: Szymon Wójcik