piątek, 03 luty 2023
Zbiórka dla Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach

Sytuacja placówki w Tomczycach na Pilicą jeszcze kilka dni temu była dramatyczna, jak informowały ogólnopolskie media. Z pomocą przychodzą przedsiębiorcy, zwykli ludzie, stowarzyszenia oraz okoliczne gminy. Przedstawiciele gminy Grójec także chcą wesprzeć akcję.

Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesiu wraz z wolontariuszką Moniką Kruk, postanowili zorganizować zbiórkę. - Potrzebne są środki do dezynfekcji powierzchni rąk, środki czystości: proszki do prania, płyny do prania, mydło, ręczniki papierowe, gaziki, maseczki kombinezony, rękawiczki. - apeluje wolontariuszka.

Dary dla DPS Tomczyce można dostarczać do siedziby OSP Zalesie lub skontaktować się z osobami, które przyjadą i odbiorą przedmioty. Poniżej nr telefonów:

Monika Kruk - 515 906 259
Wojciech Zieja - 609 608 108, 609 200 045

Swoją cegiełkę pomocy dołożył także Urząd Gminy i Miasta Grójec, zamawiając kombinezony ochronne dla ośrodka.
Przypomnijmy, że obecnie zakażonych koronawirusem jest 60 mieszkańców budynku i 9 pracowników.

Jak poinformowało w niedzielę RMF FM, pacjenci z Tomczyc mają być przewożeni do szpitali pojedynczo - w miarę pojawiania się u nich objawów choroby. Na razie - jak podkreśla rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz - takiej konieczności nie było.

Rozgłośnia dodaje, że do ośrodka skierowano dodatkowy personel medyczny - pielęgniarki i lekarza. Jeden z medyków konsultuje też chorych telefonicznie.

- Sytuacja w DPS Tomczyce powoli się stabilizuje. Dzięki wsparciu Wojewody oraz Szpitali Powiatowych udało się przywieźć najpotrzebiejsze rzeczy, dodatkowe maseczki, kombinezony, dodatkowe łóżka oraz produkty spożywcze i dezynfekcyjne - informowało w sobotę Starostwo Powiatowe w Grójcu na swoim facebookowym profilu.

info: SW, grojec24.net