wtorek, 02 czerwiec 2020
Przypominamy: 3 i 4 kwietnia dezynfekcja miasta

 W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie miasta Grójec w piątek w nocy z 3/4 kwietnia 2020 w godzinach 22:00-5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przy użyciu środków zalecanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego do odkażania przestrzeni publicznych.

 

 

Na czas przeprowadzania dezynfekcji  władze miasta proszą mieszkańców o:

▪️nieporuszanie się w przestrzeniach publicznych i pozostanie w domu,
▪️zamknięcie okien,
▪️zabezpieczenie zwierząt przed bezpośrednim kontaktem ze środkiem dezynfekującym,
▪️zabezpieczenie lub schowanie do zamkniętych pomieszczeń rzeczy pozostawionych w otwartej przestrzeni lub na balkonach,
▪️zabezpieczenie samochodów w sposób ułatwiający przeprowadzenie odkażania na ulicach oraz chodnikach, ponieważ dezynfekcji zostaną poddane główne ciągi komunikacyjne miasta. Zaleca się pozostawienie auta na parkingu osiedlowym lub w garażu.

W piątek, w dniu dezynfekcji, od 20:00 na terenie całego miasta będą poruszały się pojazdy nadające komunikaty o rozpoczęciu godziny dezynfekcji oraz konieczności dostosowania się do zasad bezpieczeństwa.

Przejazd ulicami miasta urządzeń przeprowadzających dezynfekcję będzie zabezpieczony i poprzedzony przejazdem pojazdu z sygnałami świetlnymi, który będzie nadawać komunikaty głosowe o przeprowadzanej dezynfekcji na danej ulicy.