piątek, 03 luty 2023
Burmistrz przeznaczy na początek 100 tys. zł na walkę z koronawirusem

W związku z epidemią koronawirusa, burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda poinformował, że gmina przeznaczy na początek 100 tys. zł z budżetu na zakup niezbędnych środków ochrony dla mieszkańców.

 

Poniżej treść komunikatu:

 

 

Drodzy Mieszkańcy,

W mediach społecznościowych czytam o różnych formach pomocy dla naszego szpitala w związku z panującym wirusem.

W związku z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami, postanowiłem przeznaczyć na początek 100 tys. zł z budżetu gminy na zakup niezbędnych środków ochrony dla mieszkańców. Wkrótce przedstawię Państwu moje zarzadzenie w sprawie szczegółów przeznaczenia środków.

Wiem, że te środki to tylko kropla w morzu potrzeb naszej lokalnej placówki medycznej i mieszkańców. Czekam również na opinię RIO w sprawie zakupu potrzebnego sprzętu medycznego w cenie powyżej 10 tysięcy złotych, bez podejmowania uchwały Rady Miasta. Zakup tego sprzętu oczywiście zostanie sfinansowany z kolejnych środków.

W tych trudnych chwilach apeluję do Państwa o izolację i pozostanie w domach. Podstawową formą walki z zarazą jest kwarantanna i nie zarażanie poprzez ograniczenie do minimum kontaktów międzyludzkich.

Najsmutniejsze, że w tej walce więcej jest polityki oraz próby zamanifestowania własnych poglądów niż chęci współpracy dla dobra nas wszystkich. Dzisiaj uczymy się na doświadczeniach tych, którzy  przeszli i nadal walczą z tą straszną epidemią.

Pragnę podziękować całemu personelowi szpitala, a także usług i handlu, który na co dzień, w obliczu krytyki, naraża swoje życie wykonując swoje obowiązki. Wszyscy medycy, sprzedawcy, służby mundurowe,  pracownicy poczty i wiele innych mało znanych mieszkańców naszego miasta stara się godnie stawić czoła wyzwaniu.

 Dariusz Gwiazda - Burmistrz Gminy i Miasta Grójec