czwartek, 06 sierpień 2020
Szlachetna Paczka: Weekend cudów

Zorganizowany "Weekend Cudów" na terenie gminy Grójec to wynik akcji charytatywnej pod nazwą Szlachetna Paczka. Coroczna pomoc potrzebującym rodzinom to inicjatywa, która z powodzeniem funkcjonuje na terenie całej Polski. Wolontariusze z regionu grójeckiego wydali paczki na łączną wartość 185 tys. 900 zł.  

Do współpracy przyłączyło się wiele instytucji, firm, organizacji, stowarzyszeń, urzędników, służb porządkowych oraz władze miasta. Z roku na rok Szlachetna Paczka cieszy się coraz większym zainteresowaniem, wywołując wiele pozytywnych emocji.

Prezentami są przeważnie najpotrzebniejsze rzeczy dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

W takich właśnie sytuacjach z pomocą przychodzą wolontariusze "Paczki". Kompletując żywność, ubrania, potrzebny sprzęt agd, meble i wiele innych przedmiotów, starają się przywrócić nadzieje i odmienić losy potrzebujących. 

Jedną z takich rodzin, które potrzebowały wsparcia była ta, gdzie najmłodszy synek Adaś uległ poparzeniu skóry. Żeby chłopiec mógł wrócić do pełni zdrowia, będzie potrzebny przeszczep skóry i kosztowna kuracja. 

Pracownicy Urzędu Gminy i Miasta Grójec włożyli serce w zbiórkę oraz przygotowanie paczki, aby możliwie jak najlepiej uprzyjemnić obdarowanej rodzinie czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.