niedziela, 25 październik 2020
IV Rajd Niepodległościowy ZSS w Grójcu

W piątek 8 listopada, w Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu został zorganizowany  IV Rajd Niepodległościowy, aby uczniowie mogli uczcić święto narodowe oraz poznać i utrwalić lepiej historię naszego miasta i kraju. W tym roku uczestnicy podzieleni na cztery drużyny przyjęli nazwy: Sokoły, Niepokonani, Szare Berety i Wędrownicy.

Drużyny przygotowywały się już od poniedziałku. Uczniowie wykonali samodzielnie biało-czerwone kotyliony, przypomnieli sobie Kodeks Młodego Patrioty, ćwiczyli hymn (4 zwrotki!) oraz zakupili znicze. Przed wyruszeniem w teren każda drużyna została zapoznana z wydarzeniami związanymi z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. 

I tak w piątek, 8 listopada uczniowie przystąpili do obchodów 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Najpierw gra terenowa, na czas z zadaniami do rozwiązania w historycznych miejscach Grójca. O godz. 11.11 odśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", a potem wspólna zabawa „Jaka to melodia”- odgadywanie i śpiewanie żołnierskich i patriotycznych piosenek. Na zakończenie szkolnych obchodów każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom. 

Ten radosny dzień umiliły nam słodkości firmy Ferrero, za które serdecznie dziękujemy.

Nasza szkoła włączyła się również w miejskie obchody. Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. J. Twardowskiego w Grójcu reprezentował szkołę podczas niedzielnych uroczystości.

Info.ZSS
im.ks.J.Twardowskiego
w Grojcu