piątek, 03 luty 2023
Kolejna edycja Biegów Papieskich dobiegła końca (ZDJĘCIA)

14 kwietnia w niedzielne popołudnie na stadionie miejskim przy ul.Laskowej w Grójcu odbyła się XIV Edycja Grójeckich Biegów Papieskich upamiętniających Papieża Polaka Św.Jana Pawła II.

Organizatorem przedsięwzięcia było Mazowieckie Stowarzyszenie Karate w Grójcu i Szkoła Sportów Walki MARCELI TEAM. Honorowy Patronat objął Burmistrz Gminy i Miasta Dariusz Gwiazda.

Na wstępie krótką rozgrzewkę poprowadził trener sportów walki Marceli Bińkowski, który także przybliżył zebranym zasady uczestnictwa i otworzył Biegi.

Następnie Ks. Dziekan Zbigniew Suchecki pobłogosławił biegających i sam przyłączył się do biegu. 204 osoby przebiegły 2152 okrążenia (okrąż. 400 m)co dało 862 km. Najmłodsi biegali za rękę z rodzicami a były to dzieci dwu,trzyletnie. Najstarszym okazał się Bogdan Czacharowski, doświadczony maratończyk.
Najdłuższy dystans przebiegł Zbigniew Krawczak (20 km) Najwytrwalszymi biegaczami MARCELI TEAM byli Maciek Dąbkowski (15 km.200 m.) i Krzysztof Nowacki (14 km.)
Klub organizatora reprezentowały 23 osoby. Do Biegu przyłączyli się przewodniczący rady miejskiej Karol Biedrzycki i radny Dariusz Prykiel. 
Pogoda i nastroje dopisywały a po biegu uczestnicy otrzymywali pamiątkowe medale,picie i słodycze.

Koordynator Biegu Marceli Bińkowski pragnie podziękować wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do organizacji XIV Edycji Grójeckich Biegów Papieskich.

DSCF4711.JPG

info: Marceli Team