czwartek, 02 luty 2023
Otrzymali wyposażenie za prawie 200 tysięcy złotych

W środę, 6 czerwca w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu odbyło się uroczyste przekazanie specjalistycznego wyposażenia pożarniczego, w otrzymanej nagrody za wysoki poziom zaszczepienia i rosnącą odporność w walce z pandemią COVID-19.

Do sześciu jednostek OSP (Grójec, Kośmin, Pabierowice, Mirowice, Zalesie, Gościeńczyce)  trafiły ubrania specjalne w kolorze piaskowym, zgodne z opisem przedmiotu zamówienia Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej: buty strażackie specjalne gumowe, rękawice specjalne skórzane, rękawice techniczne, środki do prania ubrań specjalnych, środki do zamgławiacza przeznaczonego do dezynfekcji, a także dostarczona wcześniej szafa susząca do ubrań specjalnych. Przekazane dziś wyposażenie dla strażaków to milowy krok w wymianie wyeksploatowanej odzieży ochronnej na nową.

 

 

Ubrania specjalne, buty strażackie, rękawice specjalne dla strażaków mają do spełnienia niezwykle ważną rolę - muszą zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych oraz cechować się doskonałą trwałość niezależnie od panujących warunków. W celu jak najlepszej ergonomii wyposażenie to powinno być również lekkie, wygodne i komfortowe, aby w jak najlepszy sposób zoptymalizować pracę ratowników. Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować Panom Burmistrzom, Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Grójcu oraz wszystkim Radnym, pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Grójec za docenienie pracy, jaką włożyli strażacy w walkę z pandemią COVID-19, a co za tym idzie przyznanie pomocy finansowej, a także merytoryczną pomoc w przeprowadzeniu postępowania - napisali na swoim profilu społecznościowym Facebook, grójeccy stażacy. 

 

 


W uroczystym przekazaniu wzięli udział: Dariusz Gwiazda - Burmistrz Gminy i Miasta Grójec,  Jarosław Rupiewicz – Zastępca Burmistrza, Karol Biedrzycki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Grójcu, Mariola Komorowska – Skarbnik Gminy Grójec, druh Marek Płotica – Prezes Zarządu Gminno-Miejskiego ZOSP RP w Grójcu, druh Sławomir Maroszek– Komendant Gminno-Miejski ZOSP RP w Grójcu, Iwona Kowalska – Pracownik Urzędu Gminy i Miasta Grójec oraz przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Grójec (Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesiu, OSP Kośmin, OSP KSRG Mirowice, Ochotnicza Straż Pożarna w Gościeńczycach, OSP Pabierowice)

Wartość zakupionego sprzętu to dokładnie  194 000,00 zł

 

 

Info. OSP Grójec, opr. Życie Grójca, fot. Szymon Wójcik