czwartek, 02 luty 2023
XVII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych(ZDJĘCIA)

22 czerwca na stadionie Grójeckiego Ośrodka odbyły się XVII eliminacje powiatowych zawodów MDP. W rywalizacji udział wzięło łącznie 9 zespołów z czego aż 3 drużyny reprezentowały naszą jednostkę, a zarazem Gminę Grójec.

Kilka słów jak to wszystko wyglądało: To było zwieńczenie kilkumiesięcznej pracy zawodników pod okiem swoich kierowników. Droga do osiągnięcia sukcesu była bardzo kręta i wyboista, jednak udział aż trzech drużyn to znakomity wynik. Z młodzieży, jaka jest w naszych szeregach, musieliśmy wyłonić drużyny (zgodnie z przelicznikiem wiekowym) i nauczyć ich praktycznie wszystkiego. Przerwa spowodowana pandemią COVID-19, uniemożliwiła przeprowadzanie zawodów w latach poprzednich, co skutkowało dużym brakiem informacji na temat regulaminu i zasad wśród zawodników. Śmiało można powiedzieć, że przygotowanie ponad 30-osobowej młodzieży w wieku 9-15 lat było bardzo dużym wyzwaniem. Trwający rok szkolny, zajęcia pozalekcyjne, korepetycje, ciągle zmieniająca się pogoda, sytuacje losowe, choroby i wiele innych nam tego nie ułatwiały. Jednak mimo wielu przeciwności losu z tego miejsca chcemy powiedzieć: UDAŁO SIĘ!

 

Opiekunowie:
Cała organizacja zbiórek, wybór zawodników, merytoryczne i fizyczne przygotowanie młodzieży, nauka sprzętu pożarniczego oraz jego obsługa nie byłaby możliwa gdyby nie nasi wspaniali kierownicy drużyn, którzy poświęcili praktycznie cały swój wolny czas na pracę z młodzieżą. Z tego miejsca chcemy serdecznie im podziękować:
Druhowi Miłoszowi Morawskiemu,
Druhnie Magdalenie Kalecie,
Druhnie Klaudii Reszce,
Druhowi Michałowi Maroszkowi.

Dodatkowo do ich pomocy w kwestii logistycznej i merytorycznej zawsze gotowi byli: Mariusz Jaworski, Dominik Sadowski, Kacper Gostkowski oraz Kuba Krzyżanowski.

Klasyfikacja końcowa zawodów:
W kategorii dziewcząt:
drugie miejsce - drużyna damska 1
czwarte miejsce - drużyna damska 2

W kategorii chłopców:
trzecie miejsce - drużyna chłopców 1

Zawodnicy:

Damska 2
Sara Frączak
Diana Buraczyńska
Alicja Krzemińska
Maja Gawlik
Oliwia Majak
Blanka Błaszczykowska
Zuzanna Siodłak
Liliana Głowecka
Zuzanna Rybicka
Magda Rzeńca

Damska 1
Natalia Kochman
Julia Surmacz
Aleksandra Oszajca
Oliwia Pawlak
Amelia Kosińska
Zuzanna Lemieszkiewcz
Natalia Radecka
Oliwia Rzeńca
Natalia Byrska
Amanda Strojek

Męska
Wojciech Karbowniak
Stanisław Biernacki
Mikołaj Winiarek
Krystian Zielony
Marcin Kapica
Stanisław Adamski
Adam Jaworski
Kacper Nadolski
Bartłomiej Nadolski
Igor Stankiewicz
Błażej Błaszczykowski

Niestety, ale podczas dzisiejszych zmagań jedna z naszych zawodniczek doznała urazu ręki. Oliwka, z tego miejsca trzymamy za Ciebie kciuki, życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu na nasze zbiórki.

Słowa podziękowania kierujemy także do władz naszego miasta, które wspierały nasze drużyny do samego końca: Burmistrzom Dariuszowi Gwieździe i Jarosławowi Rupiewiczowi oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej Karolowi Biedrzyckiemu.

Dziękujemy także wszystkim drużynom biorącym udział w zawodach za wspaniałą sportową rywalizację.

Słowa podziękowania kierujemy także do organizatorów zawodów Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu oraz Zarządowi Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Grójcu, a także całej Komisji Sędziowskiej z KP PSP za wzorowo i profesjonalnie przeprowadzone zawody.

Materiał prasowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu -KSRG