czwartek, 02 luty 2023
Sport i zabawa – to idealne połączenie! (ZDJĘCIA)

O tym mogli przekonać się uczestnicy Pikniku Rodzinnego „Postaw na Sport”, który odbył się 18 czerwca, w sobotę, na terenie boiska sportowego w Głuchowie. Dobra pogoda, uczta dla podniebienia, gry i zabawy oraz prawdziwe sportowe szaleństwo – tak w skrócie możemy podsumować wydarzenie.

Dzięki samorządom Powiatu Grójeckiego oraz Gminy Grójec wspierającym lokalną aktywność, na uczestników pikniku czekały liczne atrakcje.

Turniej
W uroczej i malowniczej okolicy, gdzie na co dzień gra i trenuje klub piłkarski GPSZ Głuchów, byliśmy świadkami sportowych zmagań chłopców i dziewcząt w wieku od 7 do 10 lat. Na świeżo skoszonej murawie boiska, punktualnie o 11.00, rozpoczął się turniej piłkarski z udziałem 6 drużyn, mianowicie: z Chynowa, z Błędowa/Goszczyna, z Grójca (3 drużyny) i z Prażmowa. W turnieju liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, promocja aktywności wśród najmłodszych oraz rywalizacja w duchu fair play – i tak właśnie było!

 

Nagrody
Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz książki.

 

W imieniu swoim oraz mieszkańców naszego sołectwa chciałbym podziękować staroście Krzysztofowi Ambroziakowi oraz Zarządowi Powiatu Grójeckiego i burmistrzowi Gminy i Miasta Grójec, Dariuszowi Gwieździe, za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zorganizować „Postaw na Sport”. Nieocenioną rolę w całym przedsięwzięciu odegrały również członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Głuchowskie Kumoszki”. Życzę wszystkim sołtysom tak wspaniałych i zaangażowanych mieszkańców, jak ci, którzy mieszkają w sołectwie Głuchów. Dziękuję wszystkim darczyńcom i sponsorom – rozpoczął swoje wystąpienie sołtys Głuchowa, Szymon Wójcik.

 

W ceremonii dekoracji młodych sportowców wzięli udział: Burmistrz Dariusz Gwiazda, przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego Janusz Karbowiak, radny Rady Miejskiej w Grójcu Henryk Feliksiak oraz prezes GPSZ Głuchów Robert Małek.


- Dzięki połączonym działaniom lokalnej społeczności: Koła Gospodyń Wiejskich, sołtysa Szymona Wójcika, FC Mundialito i GPSZ Głuchów, najmłodsi sportowcy spędzili sobotę na niekończących się harcach. Gratuluję organizatorom oraz zawodnikom – podsumował imprezę burmistrz Gwiazda.

Głuchowskie Kumoszki
Sprawcami całego zamieszania było kilkanaście osób z głuchowskiego Kola Gospodyń Wiejskich, które działa od niedawna.
– Przełomowym momentem, który zadecydował, że zorganizujemy piknik, było pozyskanie dotacji od Powiatu Grójeckiego, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych dla organizacji pozarządowych w 2022 roku. Wtedy zaczęliśmy przygotowania i poszukiwania kolejnych darczyńców oraz sponsorów – opowiada Aneta Głowacka, członkini zarządu „Głuchowianek”.

Pośród licznych atrakcji nie zabrakło: dmuchańca, gier, zabaw oraz animacji. Oprócz darmowego poczęstunku dla dzieci organizatorzy przygotowali festiwal kolorów. Zabawa trwała w najlepsze, a dzień zdawał się nie mieć końca.

Do zobaczenia za rok!

Materiały prasowe Koła Gospodyń Wiejskich Głuchowskie Kumoszki