czwartek, 02 luty 2023
Mistrzowie w akcji! (FOTORELACJA)

W Piątek, 3 czerwca odbyła się kolejna impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tym razem w grójeckiej hali sportowej "Spartakus" zorganizowano turniej sportowy. Zespoły złożone z dzieci i młodzieży poprowadzili znani mistrzowie olimpijscy. Współorganizatorem wydarzenia był Grójecki Ośrodek Sportu "Mazowsze". 

Turniej "Mistrzowie w akcji" to projekt integrujący dzieci i młodzież pełno oraz niepełnosprawną. Sport, w swoim założeniu, jest walką, ze swoimi słabościami, przełamywaniem barier, wspólnotą przeżyć i emocji. Sport osób niepełnosprawnych niesie dodatkowe wartości.
- Osoby niepełnosprawne często toczą podwójną walkę, z innymi i z samym sobą. Ale jeśli przełamią te bariery, stają się często herosami, podziwianymi nawet bardziej niż pełnosprawni sportowcy - powiedział Witold Roman, Prezes fundacji Druga Droga Mistrza i jeden z ambasadorów turnieju „Mistrzowie w akcji”.

Każda z drużyn — teamów losowała  swojego team-leadera pośród znanych sportowców Tomasza  Majewskiego, Marka Plawgo, Pawła Januszewskiego i Witolda Romana, którzy poprzez swoja sportową karierę stali się wzorem do naśladowania dla wielu osób. Stawkę liderów uzupełnił Jarosław Rupiewicz, wiceburmistrz Grójca. - Cieszę się, że kolejny sportowy projekt zawitał do Grójca. Wybitni sportowcy i kilkaset dzieci, którzy wspólnie pokazują, że najważniejsze jest wsparcie, wzajemny szacunek i zabawa poprzez sport to idealna puenta dzisiejszego turnieju - podsumował burmistrz Jarosław Rupiewicz.
- Dziś zupełnie nie było widać różnicy w sprawności między dziećmi pełno- i niepełnosprawnymi. Fantastycznie się wspierały, integrowały i kibicowały wzajemnie. Takie projekty uskrzydlają nie tylko dzieci, ale i nas sportowców - powiedział mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

Zawody, w których konkurowali uczestnicy, zawierały elementy m.in. koszykówki, siatkówki, lekkiej atletyki oraz zręcznościowe. Drużyny rywalizowały  ze sobą zbierając punkty.


- Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego możemy realizować projekty, pokazujące młodym ludziom sport, ale także dające im możliwość integracji i współpracy - dodał siatkarz.

O Fundacji:
„Mistrzowie w akcji” to jeden z wielu projektów realizowanych przez fundację Druga Droga Mistrza. Fundacja poprzez propagowanie aktywności fizycznej, niwelowaniu różnic społecznych, wsparciu dzieci z niepełnosprawnościami, stara się pokazywać młodym ludziom piękno sportu i alternatywę, jaką jest sport w postaci drugiej drogi - drogi do zdrowia, lepszego samopoczucia i aktywności.
Do tej pory fundacja zrealizowała takie projekty, jak: cykl campów Mały Wielki Mistrz, projekt aktywizujący seniorów - Sport Łączy Pokolenia, I Narodowy Test Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży oraz projekt dla osób z niepełnosprawnościami Sprawdź się z mistrzem.

Więcej informacji: www.drugadrogamistrza.pl

Poniżej fotorelacja fot. Szymon Wójcik :