poniedziałek, 02 październik 2023
10. Igrzyska Przedszkolaków za nami (ZDJĘCIA)

Na stadionie GOS „Mazowsze” swoje igrzyska mieli dziś najmłodsi mieszkańcy Grój-ca. Zabawa, rywalizacja w duchu fair play, a przede wszystkim uśmiechów od ucha do ucha była cała masa.

Poza zawodami sportowymi dzieci miały możliwość zobaczenia wozu strażackiego, a nawet wjechania na górę na wysięgniku. Patronat nad Igrzyskami Przedszkolaków objął Dariusz Gwiazda, Burmistrz Gminy i Miasta Grójec.

W igrzyskach udział wzięło 8 przedszkoli: Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 4, Odział Przedszkolny Lesznowola, Odział Przedszkolny PSP nr 2, Odział Przedszkolny PSP nr 3, Przedszkole ZCMN oraz Przedszkole „Baśniowy Pałacyk”. Uczestnicy igrzysk rywalizowali w 4 konkurencjach: wyścig w workach, wyścig z woreczkami, przekazywanie piłki i wyścig rzędów. Emocje były jak na prawdziwych zawodach sportowych, ale nie wynik był dziś najważniejszy.

Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy medal oraz upominek, a przedszkole puchar i dyplom. - Serce rośnie, patrząc na naszych najmłodszych mieszkańców, którzy z uśmiechem podeszli do dzisiejszej rywalizacji. Widziałem zapał w każdym wykonywanym zadaniu i nikt, mimo bardzo wysokiej temperatury, nie narzekał na pogodę. Dziękuję organizatorom i wychowawcom, którzy także dzielnie spisali się podczas dzisiejszej uroczystości - powiedział Burmistrz Dariusz Gwiazda.

- Dziękujemy Zespołowi Administracji Placówek Oświatowych za zaangażowanie w 10. Igrzyska Przedszkolaków i ufundowane nagród, a PSP i OSP oraz Grójeckiemu Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radiolektronicznej im. gen. bryg. Jana Kowalewskiego i Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu za uatrakcyjnienie dzisiejszej zabawy. DO zobaczenia za rok - podsumował Ireneusz Wojciechowski, Dyrektor GOS „Mazowsze”, organizator igrzysk dla grójeckich przedszkolaków.

 Info. Grójecki Ośrodek Sportu 

fot. Szymon Wójcik